Köşe Yazıları Spor

İNSANA BU KADAR MALZEME VERMEYİN…

Sevgili okurlarım. Yeni yazım ile karşınızdayım. Spor kamuoyunda bildiği üzere 17 Nisan’da Bölgesel Amatör Lig başlıyor. Temsilcimiz Ereğli Belediyespor’da idmanlarına başlamış. Lakin gözlemimi söyleyecek olursam ‘şimdi bu ligde nereden çıktı..

İNSANA BU KADAR MALZEME VERMEYİN…

Sevgili okurlarım. Yeni yazım ile karşınızdayım.

Spor kamuoyunda bildiği üzere 17 Nisan’da Bölgesel Amatör Lig başlıyor. Temsilcimiz Ereğli Belediyespor’da idmanlarına başlamış.

Lakin gözlemimi söyleyecek olursam ‘şimdi bu ligde nereden çıktı Allah aşkına’ havasında idmanların yapıldığı algısı bende oluştu. Bir isteksizlik sezinliyorum. Hadi hayırlısı bakalım.

Ercan Yaman ile sezona giriş yapılacak. Ercan Yaman kesinlikle doğru bir tercih. Gördüğüme göre Şaban Kuzu yardımcı hoca pozisyonunda yer alıyor. Kaleci antrenörü olarak ise Sait Kaymaz’ı gördüm. Hani daha düne kadar zaten kalecilik yapan genç bir antrenörden söz ediyorum. Ereğli Belediyespor’a saygım gereği antrenör diyorum. Zira bildiğim üzere Sait Kaymaz diplomalı bir antrenör değil. Şaban Kuzu ise Bölgesel Amatör Ligde antrenörlük tecrübesi yok.

Şimdi bu tabloya baktığınızda yazımın başında bahsettiğim algı ister istemez herkeste oluşuyor değil mi?

Doğruyu söylediğimiz için bırakın kötü biz olalım. Ama kardeşim canım yanıyor. Koskoca Antalyaspor’a bile kök söktüren Ereğli Belediyespor’un bu durumunu görmek canımı yakıyor. Camiada hiç mi kaleci antrenörü yok? Bırakın kaleci antrenörünü antrenörlük yapmış hiç mi bir kişiyi kaleci antrenörlüğü için bulamadınız?

Bu yazımda alt yapıyı yazmak istedim. Ancak ortada gözle görülen vahim durum olunca birilerinin gerçekleri görüp yazması lazım dedim. Dalkavukluk olsun diye görüp susanlardan olmak benim lugatımda yok.

İnsana bu kadar malzeme vermeyin. Ereğli Belediyespor bir markadır. Bu markayı, bu ismi kimsenin küçük düşürmesine asla müsaade etmeyiz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL