logo

İNSANA BU KADAR MALZEME VERMEYİN…


facebooktwitter
EREN AYDOĞAN
kdzeregli.net@gmail.com

Sevgili okurlarım. Yeni yazım ile karşınızdayım.

Spor kamuoyunda bildiği üzere 17 Nisan’da Bölgesel Amatör Lig başlıyor. Temsilcimiz Ereğli Belediyespor’da idmanlarına başlamış.

Lakin gözlemimi söyleyecek olursam ‘şimdi bu ligde nereden çıktı Allah aşkına’ havasında idmanların yapıldığı algısı bende oluştu. Bir isteksizlik sezinliyorum. Hadi hayırlısı bakalım.

Ercan Yaman ile sezona giriş yapılacak. Ercan Yaman kesinlikle doğru bir tercih. Gördüğüme göre Şaban Kuzu yardımcı hoca pozisyonunda yer alıyor. Kaleci antrenörü olarak ise Sait Kaymaz’ı gördüm. Hani daha düne kadar zaten kalecilik yapan genç bir antrenörden söz ediyorum. Ereğli Belediyespor’a saygım gereği antrenör diyorum. Zira bildiğim üzere Sait Kaymaz diplomalı bir antrenör değil. Şaban Kuzu ise Bölgesel Amatör Ligde antrenörlük tecrübesi yok.

Şimdi bu tabloya baktığınızda yazımın başında bahsettiğim algı ister istemez herkeste oluşuyor değil mi?

Doğruyu söylediğimiz için bırakın kötü biz olalım. Ama kardeşim canım yanıyor. Koskoca Antalyaspor’a bile kök söktüren Ereğli Belediyespor’un bu durumunu görmek canımı yakıyor. Camiada hiç mi kaleci antrenörü yok? Bırakın kaleci antrenörünü antrenörlük yapmış hiç mi bir kişiyi kaleci antrenörlüğü için bulamadınız?

Bu yazımda alt yapıyı yazmak istedim. Ancak ortada gözle görülen vahim durum olunca birilerinin gerçekleri görüp yazması lazım dedim. Dalkavukluk olsun diye görüp susanlardan olmak benim lugatımda yok.

İnsana bu kadar malzeme vermeyin. Ereğli Belediyespor bir markadır. Bu markayı, bu ismi kimsenin küçük düşürmesine asla müsaade etmeyiz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Türk’üm…

  21 Nisan 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı yaklaştı. Uzaktan eğitim olduğu için maalesef çocuklar bu senede bayramı evlerinde kutlamak zorunda kalacaklar. Çocuklarımıza bu önemli günü hatırlatmak, biz ailelerin görevidir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, çocuklarımıza armağan ettiği bu günü yine çocuklarımıza unutturmamalıyız. Atatürk'ün çocukları sevdiğinin bir çok kanıtı vardır. İlk akla gelen Dünya'da çocuk bayramı olan tek ülke olmamız! Ve bunu dil, din, ırk gözetmeksizin "Tüm Dünya'daki" çocuklarla beraber kutlamamız. 23 Ni...
 • CHP SUS PUS…

  20 Nisan 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Günlerdir Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Ak Parti’ye geçeceği yerel medyanın ana gündem maddesi olmuş durumdaydı. Her ne kadar Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bunların bir spekülasyon olduğunu söyleyen bir açıklama yapmış olsa da kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeler herkes tarafından tahmin edilebiliyordu. Ak Parti kanadında ise  evet veya hayır gibi net cevapların verilmemesi pazarlığın sürdüğünü gösteriyor. Son olarak Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar konu ile ilgili Z Haber’e açıklama yapm...
 • CAFE VE RESTURANTLAR, KONGRE VE YAPILAN TOPLANTILAR…

  19 Nisan 2021 Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Sağlık, Tüm Manşetler

  Hayatımızın belki de en kritik noktası haline gelen pandemi, alınan önlemler ve vaka sayıları hayatın olağan akışını bir hayli zorlamaktadır. Her gün artan vaka sayıları, ölümler ve entübeler haklı olarak herkesi korkutmakta. Koronavirüs hepimizin hayatını oldukça tehdit ediyor. Son alınan tedbirler çerçevesinde vakaların düşmesini hepimiz beklesek de maalesef durum günden güne kötüye gitmektedir. Kafe ve restoranların tekrar açılması, yüzde yüz kapasiteyle çalışmaları, yapılan kongre ve toplantılar durumun bugünlere gelmesinin en büyük ...
 • AŞILAMAK…

  05 Nisan 2021 Eğitim, Genel, Gündem, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bireyin kendisine ve başkalarına karşı yerine getirmesi gereken yükümlülüklere, sorumluluk denir. Hepimiz sorumluluk sahibi bireyler olmaya özen gösteriyoruz değil mi? Sorumluluk duygusu bizim karakterimizi geliştirmesi açısından önemli bir ögedir. Bizler ne kadar sorumluluk sahibi ebeveynler olmaya çalışıyorsak çocuklarımızında sorumluluk sahibi olmalarını sağlamalıyız. Çünkü onların davranışları belirli bir yaşa kadar bizim sorumluluğumuzdadır. Yani kısacası çocuklarımıza sorumluluk aşılamalıyız.   Peki, bunu nasıl yap...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx