Genel Gündem Tüm Manşetler

İLGİ VE SEVGİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Yerel basın işi gücü bıraktı CHP Zonguldak 2. Sıra milletvekili adayı Ünal DEMİRTAŞ ile yatıp kalkıyor. Ünal aşağı Ünal yukarı, yok oy atamayacak, yok seçmen kaydı Ereğli ye bağlı değil,..

İLGİ VE SEVGİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

ALİ ÜNLÜ ÜNAL DEMİRTAŞ

Yerel basın işi gücü bıraktı CHP Zonguldak 2. Sıra milletvekili adayı Ünal DEMİRTAŞ ile yatıp kalkıyor. Ünal aşağı Ünal yukarı, yok oy atamayacak, yok seçmen kaydı Ereğli ye bağlı değil, yok eve gitmiyor otelde kalıyor, danışmanı Ankaralı bunlarda yetmiyor. Adamın müvekkillerinin davalarını araştırmaya kadar getirdiler. Bu iş samanlıkta iğne aramaya benziyor, bir yerden açığını bulabilir miyiz diye çırpınıyor arkadaşlar ama nafile…

Bu arkadaşlara soruyorum bu milletvekili seçimi milletvekili adayları istediği yerde kimliğiyle oy atabilirler. Acaba bu arkadaşlar AKP adayları Sayın Emine ÇİFT, Sayın Hüseyin ÖZBAKIR, ve MHP adayı Sayın Yavuz ERKMEN’in Zonguldak’ta ikamet edip etmediğini, seçmen kütüğünün Zonguldak’ta olup olmadığını, otelde mi kalıyorlar evlerine mi gidiyorlar, danışmanları Ankaralı mı, İstanbullu mu, Trabzonlu olup olmadığını sorguluyorlar mı?

Bunları sorgulayamazlar hepsiyle maddi manevi beklentileri vardır. Sayın Ünal DEMİRTAŞ çok dürüst ve akıllı bir insandır. Seçimden önce bir çok sponsor adayı olmasına rağmen kimseden maddi destek almadığı gibi kimseye de maddi çıkar sağlamamıştır. O gücünü parti tabanı ve halktan alıyor. Bu alicengiz oyunlarına yıpratma ve karalama politikalarına kolay pabuç bırakacak bir siyasetçi değildir. Çünkü mazisi temiz dürüst, çalışkan ilkeli bir hukuk adamıdır. Adamı karalayacak bir şey bulamıyorlar basit yakıştırmalar yapıyorlar. Bunlar Sayın Ünal DEMİRTAŞ’ı büyütüyor, her geçen gün seçim atmosferine alışan bu genç siyasetçi CHP ye müthiş oylar kazandırıyor. Zonguldak’ta CHP DEMİRTAŞ’ta büyük bir çıkışa geçti. 2-3 milletvekili beklerken bu performans 4 getirebilir.

 

Bu yerel medya da ki arkadaşlar neden diğer milletvekili adayları ile ilgilenmezler. Esas malzeme diğerlerinde, içlerinde iş adamı, sanayici, bürokrat ve mali müşavirler var. Bırakın mazisi tertemiz tırnaklarıyla kazıyarak siyaset sahnesinde CHP 2. Sırasından aday olarak Alaplı ve Ereğli’nin temsilcisi ile uğraşmayı, bu cenahtan size ekmek çıkmaz. Sevgili Ereğli ve Alaplılar bu dedikoduları gündeminize almayın konuşmayın bile, sizi ilk defa temsil edecek bir vekil adayı bulmuşsunuz ve etrafında kenetlenerek zevkini yaşayın. CHP iktidara yürürken yıpratma politikalarına en büyük dersi verin, onlara öyle bir tokat vurun ki 7 Haziran’da sandığa gömün. Bu iktidar mücadelesinde Sayın DEMİRTAŞ ve partiye ihanet edenleri ve yalnız bırakanları deşifre edip siyasi arenadan silin. Çünkü Sayın DEMİRTAŞ daha önce ki genel seçimlerde 5. sıradan aday olduğunda kazanamayacağı belliydi. Ama gecesini gündüzünü katarak köy köy, mahalle mahalle ve ev ev gezdi seçim boyunca. Gene yerel seçimlerde başta Alaplı Belediyesi, Gülüç Belediyesi ve Kandilli Belediyesi’nin AKP den CHP’ye geçmesinde en büyük emeği geçen insandır. Bu insanların Sayın DEMİRTAŞ’a siyasi vefa borcu vardır. Bu insanlar Ünal Bey gibi candan ve yürekten çalışırlarsa CHP Zonguldak ta tulum çıkartıp tarih yazacaktır.

 

CHP’nin Sayın DEMİRTAŞ’ı kontenjan adayı yapmasının ne kadar doğru bir karar olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Kimseye biat etmeyen, kimsenin güdümünde olmayan, kendi doğruları ekseninde siyaset yapan, çağdaş olduğu kadar muhafazakâr değerlere önem veren, sosyal demokrat olduğu kadar liberal olan, lafta Atatürkçü değil özde ve eylemde Atatürkçü olan kısacası bizim çocuğumuz, o bizden biri. Genciyle, yaşlısıyla, işçisiyle, köylüsüyle aynı mesafede sıcak ilişki kuran siyaseti statükocu ve yozlaşmış kalıbından çıkartıp, dürüst, ilkeli birini Ereğli ve Alaplı’yı temsilen kontenjan adayı yapan CHP Genel Merkezini kutluyorum. Saygılarımla…

                                                                                                 Ali ÜNLÜ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL