logo

İKİYE BÖLÜNDÜ…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Organize sanayi bölgesinde Rulo sac yükleyen TIR’ın Dorsesi ağırlığı kaldıramayarak ikiye bölündü.

Olay ilçeye bağlı Hamzafakıhlı mahallesinde sabah saatlerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre Kaymakamlık kararı ile Ağır vasıtaların geçişinin yasak olduğu Hamzafakıhlı yolundan ilçe merkezine seyir halinde ki TIR’ın Dorsesi ikiye bölündü. Üstünde ki sac rulonun ağırlığını taşıyamayan Dorsenin üzerinde yaklaşık 15 tonluk sac rulosunun yuvarlanmaması ise olası bir üzücü olayın meydana gelmesine engel oldu.

Olayla ilgili açıklamada bulunan Hamzafakıhlı Mahallesi Muhtarı İsmail Altıay “Aşırı yük atmış, zaten çürük. Belki muayenesi de yok bu tırların. Bu yolun kullanılması alınan kararlarca kesinlikle yasak olduğu halde bu tehlike hala sürüyor. Kırılan Dorse deki saç yuvarlansa burada yıkımlara hatta ölümlere sebep olabilirdi Israrla paranın insan hayatından daha önemli olduğunu gördük. Yetkilileri görevini yapmaya davet ediyorum. Burada hiçbir evladımızın burnu kanamasın can kaybı yaşanmasın” dedi.

Bölünen dorsenin kapadığı yolun açılma çalışmaları sürerken, yolu kullanmak için bekleyen tırlar gözlerden kaçamadı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx