Genel Gündem Tüm Manşetler

İKİNCİ İMAM HATİP LİSESİ GELİYOR

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’dan Ereğli’ye 2. İmam Hatip Lisesi müjdesi.  Konuya ilişkin Milletvekili Candan’ın basın bürosundan gönderilen yazılı açıklama şu şekilde: AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr…

İKİNCİ İMAM HATİP LİSESİ GELİYOR
eregliye-2-imam-hatip-lisesi-mujdesi

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan’dan Ereğli’ye 2. İmam Hatip Lisesi müjdesi.

 Konuya ilişkin Milletvekili Candan’ın basın bürosundan gönderilen yazılı açıklama şu şekilde: AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Tapu Kadastro 19. Bölge Müdürü Mustafa Çetin Kaya ve Harita Mühendisi Gökhan Göktaş, Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’ı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Ereğli’ye 2. İmam Hatip Lisesinin yer tahsisinin yapıldığını ve kısa süre içerisinde inşaatının  başlayacağı müjdesini vererek konuşmasını Kdz. Ereğli Kaymakmı İbrahim Çay’a devretti.

KAYMAKAM ÇAY: “ERCAN CANDAN İMKANSIZI BAŞARDI”

Korkmaz’ın ardından konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Milletvekili Ercan Candan’a bölgeye hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Bu alanın bir kısmı orman arazisiydi. Şunu açık yüreklilikle söylemek gerekirse, Sayın Milletvekilimiz burada aşılamayacak bir sorunu aşarak; bölgemize 2. İmam Hatip Lisesini kazandırmıştır. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Okulumuz inşallah en kısa sürede tamamlanacaktır. Sayın vekilin katkılarıyla 2014 yılında bölgemize eğitim, ulaşım, sağlık konularında çok büyük hizmetler yapıldı. Kendisi gece-gündüz demeden bu işlerin takibini yaptı. Bölgemize ilk defa Vali Bey’in ve Vekil Bey’in girişimleriyle okul onarımları ödeneği verildi. Bu yıl 26 okulumuzun onarım işini yaptık. Diğer yıllar bu sayı 4-5’i geçmiyordu. Yine depremde zarar gören huzurevi binasının onarımı ve güçlendirilmesi için ödenek çok kısa bir zamanda çıktı. Bütün bu hizmetler için Sayın vekilimize tekrar çok teşekkür ediyorum.”, dedi. Kaymakam Çay ayrıca, İmar planından yapılan düzenlemeler nedeniyle Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür etti.

BAŞKAN UYSAL: “ANKARA-EREĞLİ İŞBİRLİĞİ İLE BAŞARDIK”

Kaymakam Çay’ın ardından konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, göreve geldiğimizden bu yana Ereğli’ye 2. Bir İmam Hatip Lisesi kazandırmak için çalışıyoruz. Sonunda Ankara-Ereğli işbirliği ile sorunlar ortadan kaldırıldı. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum”, dedi.

VEKİL CANDAN: “BÖLGEME HİZMET ETMEK BENİM ASLİ GÖREVİM”

Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından yoğun çabası sayesinde Ereğli’ye kazandırılan 2. İmam Hatip Lisesi için görüşlerini paylaşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan; “Ereğli’ye getirilen hizmetlerin asli görevi olduğunun altını çizerek; “Bu benim Milletvekili olarak asli görevim. Aslında bizler bu alanın İmam Hatip kampüsü olması gerektiğine inanıyoruz. Bu alana İmam Hatip Lisesi’nin haricinde birde Hafızlık ve Kuran kursları da yapılacak. Belediyemiz bu konuda da gereken çalışmalarını tamamladı. Lisenin 1-2 ay içerisinde inşaatı başlayacak. 2015 sonuna doğruda bitirilmesi planlanıyor. Ereğli halkına hayırlı uğurlu olsun”, şeklinde konuştu.

 Konuşmaların ardından Candan’a teşekkür plaketi takdim edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL