Genel Gündem Tüm Manşetler

EREĞLİ’NİN CANDAN’I VAR

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, ilçede yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Hayata geçirilen ve inşaatı devam eden projeleri yerinde inceledi. Hema’da yaşanan kapatma sürecine ilişkin ise..

EREĞLİ’NİN CANDAN’I VAR
3158796

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, ilçede yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Hayata geçirilen ve inşaatı devam eden projeleri yerinde inceledi. Hema’da yaşanan kapatma sürecine ilişkin ise değerlendirmede bulundu.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan beraberinde İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer ile çeşitli ziyaretlerde bulundu, yapımı tamamlanan ve devam eden projeleri inceledi. Kaymakam İbrahim Çay, yeni yerine taşınan Ereğli Adalet Sarayı, temel çalışmaları süren Vergi Dairesi inşaatında incelemelerde bulunan Milletvekili Prof.Dr.Candan daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Milletvekili Candan’ın ziyaretlere ilişkin açıklamaları şu şekilde:

“YAPILANLARI VE YAPILACAKLARI MASAYA YATIRDIK”

Ankara’dan gelir gelmez Kaymakamımızı ziyaret ettik. Neler yapıldı neler planlamıştık onun değerlendirmesini yaptık. Gerçekleştirilenlerin muhasebesini yaptık 2015 yılında neler yapılacak, neleri planlayacağız bunları görüştük. 

“ALLAH KİMSEYİ DÜŞÜRMESİN”

Yeni Adliye Sarayımız bitti. Başsavcımızı ziyaret ederek Adalet Sarayı’nı gezdik. Bu bölgenin en güzel Adalet Sarayından biri, Ereğli’ye hayırlı uğurlu olur inşallah. Allah kimseyi düşürmesin ama bunlar gerekli olan yerler. Hemen karşısına Vergi Dairesini yaptırıyoruz hafriyatı yapılıyor. Yeni Vergi Dairemiz de buraya gelecek bu çalışmaları yerinde görelim istedik. Ereğli için elimizden geleni yapıyoruz, görev verilirse de yapmaya devam edeceğiz”

HEMA’NIN DURUMU

Hema Kandilli Kömür İşletmelerinde yaşanan iş çıkışları ve kapatma kararına ilişkin ise Milletvekili Candan, Ocak ayında sürecin çözüme kavuşturulabilmesi için konunun ele alınacağını söyledi. Candan’ın açıklamaları şu şekilde:  “İşçiler için kaç defa gittim kaç defa Hattat ile görüştüm ama son tahlilde çıkan yasalar oradaki üretici firmaların lehine olmadığı için bunlar bir tür atraksiyona girildi, sonuçta özel bir şirket benim yapabileceğimin sınırı bellidir.

“ELİMDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Oradaki insanların evine ekmek götürebilmesi için elimden geleni yaptım yapmaya da devam edeceğim. Kanunda bazı düzenlemeleri yeniden yapmak gerekiyor. Bu çift asgari ücret verildiğinde yurt dışından gelen kömür ile nasıl rekabet edilecek onun hesap kitabı yapılıyor Enerji Bakanlığında. Çalışma saatlerinin 6 saate düşürülmesi onları yine sıkıntıya soktu, bunun için yeni düzenlemeler var. Özel şirket kendince böyle bir atraksiyona girdi bunda ne kadar başarılı olur olamaz bilemem. Biz problemin farkındayız işveren ve işçi bazında. Yeni yılda büyük ihtimalde ele alınacak ilk konulardan biri de bu olacaktır”

İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL