Genel Gündem Tüm Manşetler

İDDANAME KABUL EDİLDİ

Kdz.Ereğli’de taksici ve eski kız arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan zanlı ve babası ile ilgili hazırlanan iddianame Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edildi.  KAN LEKESİ BULUNDU Uzun Mehmet Mahallesi Radar..

İDDANAME KABUL EDİLDİ

o-cinayetin-iddianamesi-kabul-edildi

Kdz.Ereğli’de taksici ve eski kız arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan zanlı ve babası ile ilgili hazırlanan iddianame Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edildi. 

KAN LEKESİ BULUNDU

Uzun Mehmet Mahallesi Radar mevkisindeki barakada 9 Eylül 2013 tarihinde öldürülen taksici Murat Erdoğan (29) ile elleri kesilmiş halde cesedi bulunan Gizem Tunç’un (21) cinayetiyle ilgili katil zanlısı Deniz ile babası Ali Poyraz hakkında hazırlanan iddianamenin tamamlandığı bildirildi. 7 sayfalık iddianamede Tunç’un olaydan önce Poyraz ile 4-5 yıllık arkadaşlığını bitirdiği, 3-4 ay önce de taksici Murat Erdoğan ile arkadaşlık yapmaya başladığı belirtildi.  Poyraz’ın, bağ evine gittiğini, Erdoğan’la konuştuklarını, kavga etmediklerini, evde Tunç’un bulunmadığını söylediği belirtilen iddianamede, bağ evinde Poyraz’a ait kan izine rastlandığı, askeri birliğinde gözaltına alındığında da bileğindeki kol saatinde Tunç’a ait kan lekesi bulunduğuna dikkat çekildi.

PANİK İÇİNDE KOŞTULAR

İddianamede, şunlar kaydedildi: “Zanlı, vatani görevini yaptığı Denizli İl Jandarma Komutanlığı’ndan 10 gün izin alarak Kdz.Ereğli’ye geldiği ve babası Ali Poyraz ile bağ evine gidip iki sevgiliyi öldürdüğü anlaşılmıştır. Şüpheliler, Deniz ve Ali Poyraz eylem birliği içerisinde maktulleri bir tarafı kesici aletle öldürüp, Gizem Tunç’un tırnaklarında delil bırakmamak için sadece sağ el başparmağı yerinde kalacak şekilde iki elini bilekten kesip kanlı elbiselerini ve çantasıyla Murat Erdoğan’ın da yine kanlı üst kıyafetleri ile olayda kullandıkları suç aletleriyle ve kanlı paspası, delilleri yok etmek için gizledikleri değerlendirilmiştir. Tanıklarının ifadesine göre şüphelilerin eylemlerinden sonra İ.K’ya ait araçla evlerine geldiği, panik içinde koşarak bahçe duvarından içeriye girdikleri, Deniz Poyraz aynı gece aracı arkadaşına teslim ettikten sonra kendisini bağ evine de götüren taksici arkadaşı H.K. tarafından terminale bırakıldığı ve 03.30’da otobüse binerek Denizli’ye yola çıktığı anlaşılmıştır.”

İddianamede, Deniz ve babası Ali Poyraz hakkında ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet, taksideki kan izlerini temizleyerek delilleri karartmaya çalıştığı iddiasıyla taksi şoförü H.K. ve sevgilisi T.K. hakkında 5 yıla kadar hapis istendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL