Genel Gündem Tüm Manşetler

SGK GİDİYOR

Kdz. Ereğli’de bina yapmak isteyen Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK)   arsa arayışları sonuçsuz kalınca, istikamet Gülüç Beldesi oldu. Gülüç’te arsa bulan ve ön çalışmalara başlayan  SGK’nın girişimleri tamamlanınca Kdz. Ereğli’de..

SGK GİDİYOR

sgk-arsa-bulamadi-guluce-gidiyor

Kdz. Ereğli’de bina yapmak isteyen Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK)   arsa arayışları sonuçsuz kalınca, istikamet Gülüç Beldesi oldu. Gülüç’te arsa bulan ve ön çalışmalara başlayan  SGK’nın girişimleri tamamlanınca Kdz. Ereğli’de SGK işlemleri için işverenler ve vatandaşlar Gülüç’e gitmek zorunda kalacaklar. En son spor kompleksi için Kırmacı’daki DDY’den belediyeye tahsis edilen araziyi  alamayan Gençlik ve Spor Bakanlığı da, Gülüç’te arsa bulabilmişti.

SGK’nın Kdz. Ereğli’de uzun zamandan bu yana bir hizmet binası inşa edebilmek için başlattığı girişimler olumsuz sonuçlandı. Bir ara TOKİ’ye devir edilen Kız Yetiştirme Yurdu’nu TOKİ’nin borçlarına karşılık devir almak isteyen SGK, bu alanın belediye tarafından kız yetiştirme yurdu kurulması için tahsis edilmesi kararı çerçevesinde arsayı mahkeme kararı ile geri alması üzerine bu projesini gerçekleştiremedi.  SGK’nın bu arayışları sonuçsuz kalınca gözler Gülüç Beldesine çevrildi. Gülüç’te yapılan ön çalışmalardan olumlu sonuç alan SGK bina yapımı için projeye başladı.  Gülüç’de ön tespiti yapılan çalışmaları tamamlaması durumunda Kdz. Ereğli kent merkezinde kirada hizmet veren SGK’ya bağlı kurumlar Gülüç’e taşınacak. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL