logo

HEYKELİ DİKİLESİ İNSANLAR…


facebooktwitter
KAAN KOCAMAN
gercekeregli@gmail.com

Değerli okuyucularımız dünya ve ülke olarak zor dönemler geçirdiğimiz şu süreçte temennim daha sağlıklı günlerde yeniden bir arada olabilmemizdir. Hepinize tüm kalbi duygularım ile selamlar olsun.

Takipçilerimiz bilirler ki ben çok fazla konuları derinlemesine analiz edip, detay boğulması içerisinde kaybolan mesajların, samanlıkta aranan iğne misali, okuyucusuna irdeleten bir anlayışa sahip değilim.

Yani futbol değimi ile endirekt sevmem. Direk serbest vuruşlar tercihimdir. Fazla gıy gıdı yapmadan konuya geçelim.

GENÇLİK ÖNCELİĞİMİZ

Gazete olarak gençlerin düşüncelerini, bakış açılarını rahatlıkla hiçbir müdahale olmadan haykırabildiği bir platform niteliğinde olduğumuzu söyleyebilirim. Benimde çok yaşlı olduğum söylenemez. Hemen tribe girdiğimi düşünmeyin. Gerçek Ereğli Gazetesi olarak iki kaliteli genç kardeşimizi aramıza katmanın mutluluğunu yaşadığımızı söyleyebilirim.

Umut Karadaş kardeşim Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü son sınıf öğrencisidir. Ek branşı da İngilizce olup bunun üstüne birde Kdz Ereğlili olunca benim için tadından yenmez bir hal aldı diyebilirim. Koç Üniversitesi gibi saygın bir üniversiteyi %100 tam burslu kazanmak bugün herkesin harcı değildir. Umut kardeşimi kutluyor ve yanımızda olduğu için kendisine teşekkür ediyorum.

Sait Kara ise 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi gibi önemli bir üniversitede son sınıf öğrencisi olmasının yanında çok farklı ama gerçekten çok farklı bir dünyaya bakış açısı ile zor ama ilginç bir karakter olarak önümüze çıkıyor. Onun bu farklılığı bizimde zaten ana ilkemiz olan farkındalığımıza büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Kdz Ereğlili kardeşim Sait Kara’ya da aramıza hoş geldin diyorum. Bu iki güzel genç kardeşimle yeni nesile direk hitap eden vizyonun başını çeken bir gazete olacağımıza inanıyorum.

KORONA’DA ÜLKEMİZ VE ZONGULDAK

Koronavirüs hayatı esaret altına almış olsa da Türkiye geneline baktığımızda alınan tedbirler ile birçok ülkeden kat kat daha iyi olduğumuzu biz değil, artık Avrupa bile dile getirir oldu.

 Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlarımız ki özellikle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mücadeleleri ile alkışı hak etmekle kalmıyor tabiri caiz ise bu iki isim kendileri için ‘heykeli dikilesi insanlar’ dedirtiyorlar. Bir Türk vatandaşı alarak ülkem,  ülkemin lideri ve onun çalışma arkadaşları ile gurur duyuyorum.

Zonguldak geneline bakacak olursak Zonguldak Valisi ve İl Emniyet Müdürümüz adeta teyakkuzda yaşıyorlar. Asli görevlerinin yanında fazlasını yaparak vatanseverliklerini bir kez daha ortaya koyuyorlar. Ben bu iki isimi de ayrıca kutluyorum.

Sağlık çalışanlarımızı ise yürekten tüm kalbi duygularım il ayakta alkışlıyorum. Ülkemiz sağlık çalışanlarına çok şey borçludur. İşte vatan hizmeti sadece askerde askerlikle sınırlı değildir. Vatan aşkı ve vatan hizmeti her meslekte devleti için görevini en güzel şekilde icra ederek gösterebilinir. Bunu sağlık çalışanları bir kez daha göstermiş oldular.

Sağlıklı ve esen kalın…

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BEKLENEN KURGU…

  07 Mayıs 2020 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bu köşe yazım sizlere bilim kurgu senaryosu gibi gelebilir. Lakin senaryoların, senaristler tarafından gerçek yaşanmış hikâyelerden esinlenerek yola çıktıklarını düşünürsek ortaya ‘neden olmasın’ kavramı çıkıyor değil mi? Korona virüs için her şey yazıldı ve çizildi. Çeşitli senaryolar üretildi. Ben tarih yer ve mekân belirterek birkaç halkayı bağlayıp zincirin ucundakine ulaşmayı deneyeceğim. Bu salgın için aslında bilimsel, sosyal ve iklimsel dijital planlı bir deney diyebiliriz. 2015 yılı Aralık ayında Paris’te imzalanan Birleşmiş M...
 • ALDI BAŞINI GİDİYOR…

  07 Mayıs 2020 Ekonomi, Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bugün itibariyle 7 lira bandında olan dolar, tüm uğraşlara rağmen durdurulamıyor, artışı devam ediyor ve edecek gibi de görünüyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Temmuz 2018 yılında göreve geldiğinde dolar 4,6’dan işlem görüyordu. Papaz Brunson olayları ile patlak veren dövizdeki yükseliş ABD yaptırımları ile devam etmiş, Ağustos 2018 yılında en yüksek dönemlerinden birini yaşamış ve 6,89’dan işlem görmüştü. Çeşitli politikalar ve stratejik hamleler ile 5 bandına tekrar geri döndürülmüştü. Peki dolar neden artıyor? Tam...
 • SAİT VE UMUT’A…

  03 Mayıs 2020 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Malumunuzdur ki gazetemiz köşe yazıları bakımından hareketli günler geçiriyor. İki güzel kardeşimizi siz değerli okuyucularımız ile buluşturmanın mutluluğunun yanında gururunu da yaşadığımı belirtmek isterim. Zira şahsımın meşhur olan tabiri ile ‘Evlatcuklarım’ olan Sait Kara ile Umut Karadaş gazetemiz için gençlik aşısı oldu diyebilirim. Aşı tuttu mu tutmadı mı bilmem ama siz değerli okuyucularımızın yorumlarına bakılırsa hızlı etkileşim söz konusu diyebilirim. Normalde yazarlarımıza köşeden seslenmek yerine birebirde iletebileceğimi d...
 • YARDIMLAR NEREYE GİDİYOR?

  03 Mayıs 2020 Köşe Yazıları, Tüm Manşetler

  Bildiğiniz gibi koronavirüs (covid-19), Amerika Birleşik Devletleri ve bazı Avrupa ülkeleri başta olmak üzere bütün dünyayı 4 ay gibi kısa bir sürede etkisi altına aldı ve dünyada sağlık sistemini çökme noktasına getirdi. Bu süreçte birçok ülke tıbbi ekipman ve maske sıkıntısı çekerken, Türkiye bir tekstil ülkesi olmasının getirdiği avantajı bir hayli iyi kullandı ve uluslararası alanda büyük bir sükse yarattı. Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı tarafından edinilen bilgilere göre bugüne kadar yüzden fazla ülke Türkiye’den yardım talebinde ...
bahis siteleri