Genel Gündem Tüm Manşetler

HERKESE KAPIMIZ AÇIK

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde 17.Uluslararası Lösemili çocuklar haftası etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. LÖSEV’ tarafından bu yıl 20’ncisi düzenlenen,17’nci Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri kapsamında Ereğli’de Kortej yürüyüşü..

HERKESE KAPIMIZ AÇIK

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde 17.Uluslararası Lösemili çocuklar haftası etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

LÖSEV’ tarafından bu yıl 20’ncisi düzenlenen,17’nci Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri kapsamında Ereğli’de Kortej yürüyüşü ve etkinlikler düzenlendi. İlk olarak Atatürk Anıtına çelenk sunan LÖSEV yönetimi, daha sonra Çınaraltı mevkiinde toplandı. Çınaraltı Sahil Bandından başlayan yürüyüşe 7’den 70’e herkes katılarak amfi tiyatro alanına kadar yürüdü. Kortejin ardından amfi tiyatro önünde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan LÖSEV Genel Sekreteri Hülya Ünver, destek veren herkese teşekkür etti.

ÜNVER; ” DAHA FAZLA DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR ” 

Ünver, amansız bir hastalık olarak görülen löseminin tedavi sürecinde gönüllülerin desteğinin oldukça önemli olduğunu belirterek, “Lösemiyi makus talihimiz olmaktan çıkarmak için çalışmalarımıza daha fazla desteğe ihtiyacımız var” diyen Ünver, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“20 YILDA LÖSEMİYİ VE KANSERİ KADER OLMAKTAN ÇIKARACAĞIZ”

“Gerçekten kanser ve lösemi bir bireyin veya ailenin tek başına mücadele edebileceği bir hastalık değil. Senelerce süren bu tedavilerde ailelerin yanında olduğumuzu hissettirmemiz gerekir. İl Temsilciliğinin büyük desteği, halkımızın özverisi ile çok önemli, büyük adımlar atıyoruz. Gelecek 20 yılda lösemiyi ve kanseri kader olmaktan çıkaracağımız adımı birlikte atacağız. Kanserojenleri hayatımızdan çıkarmalı, devlet ve bürokraside tüm önlemleri almalıyız. Çevre kirliliğine dur demeli, gıdalarımıza dikkat etmeliyiz. Halkımızın sağlıklı gıdalarla buluşması için birlikte çaba harcamalıyız”

ADİK;  “HERKESE KAPIMIZ AÇIK” 

LÖSEV Zonguldak İl Temsilcisi Tarkan Adik de, oluşturdukları zincir halkasında herkese kapılarının açık olduğunu belirtti. “Bir avuç gönüllü ile başladığımız bu yolda şuanda çığ gibi büyüyerek kocaman bir aile olduk. Zonguldak ve ilçelerimizde bu hastalıkla mücadele eden hastalarımızı kucakladık. Ailelerimizi manevi maddi olarak yanlarında olduk. Lösemi hastalığı her yaştan insanın yakalanabileceği ve sürekli artış gösteren bir hastalıktır. Lütfen çevrenizde lösemi ve her türlü kanser hastalığı ile mücadele eden tanıdıklarınız var ise bizimle iletişime geçin. Bizler LÖSEV ailesi olarak her zaman maddi manevi onların yanında olacağız”

ÖĞRENCİLERDEN FOLKLÖR VE MÜZİK GÖSTERİSİ 

Etkinlikte CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kdz.Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş de birer konuşma yaptılar, LÖSEV’e ilişkin değerlendirmelerde bulundular. Etkinliğe katkı sağlayanlara verilen teşekkür belgesinin ardından öğrencilerin sunduğu folklör ve müzik gösterileri ile sona erdi.

Etkinliğe,Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş,Şerafettin Turpçu,Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz,Kdz.Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş,CHP Zonguldak İl Başkanvekili Hakkı Güney,CHP Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı,İYİ Parti Zonguldak Milletvekili adayları Aydın Tümen,Batu Müftüoğlu,AK Parti Önceki İlçe Başkanı M.Fatih Çakır,Önceki Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık,ADD Ereğli Şubesi Başkanı Yusuf Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri,Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri,Motosikletli gruplar ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL