logo

Her türlü darbeci anlayışa karşı olan BATİYAC…

Batı Karadeniz İnternet Gazetecileri ve Yazarları Cemiyeti Yönetim Kurulu, 15 Temmuz 2016’da FETÖ terör örgütünün hain darbe girişimini kahramanca direnişi ve mücadelesiyle savuşturulan milletimizin yıldönümü dolayısıyla Başkan Sina Çıladır imzasıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne göz diken, devletimizin tüm kurumlarına sinsice sızarak yerleşen, Fetullahçı Terör Örgütü’nün; 15 Temmuz 2016 gecesi teşebbüs ettiği darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü…

 

Türk milleti, büyük bir cesaret, fedakârlık, kahramanlık ve özveri sergileyerek, teröristlere karşı büyük bir mücadele örneği gösterip; devletine, milli egemenliğine, milletin iradesinin temsilcisine sahip çıktı.

 

Kamu otoritesi, tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir dayanışma ve mücadeleyle tesis edilip gerçek sahibi olan millet iradesine teslim edildi.

 

FETÖ teröristlerine ve onun uzantılarına, darbeci ve vesayetçi yapılara karşı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da geçit vermeyecek olan Türk milleti, 15 Temmuz günü bu hain saldırıda 251 şehit verdi. Bu onurlu mücadelede canlarını feda eden şehitlerimizin acısı yüreğimizde, yaşattıkları gurur ruhumuzda, bıraktıkları ülkü aklımızda ve ilelebet dalgalanacak Türk bayrağındadır.

 

Her türlü darbeci anlayışa karşı olan BATİYAC olarak 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor; devletimizin düzenlediği anma programında bu yıl ki ‘Türkiye Geçilmez’ sloganı altında biz de varız diyor ve devlet-millet, ebed müddet” anlayışıyla 15 Temmuz darbe girişimini kınıyoruz. Milletimizin bundan sonra da darbe girişimlerine, vesayetçi anlayışa ve legal görünümlü illegal yapılara karşı uyanık ve nöbette olacağına tam inancımızı deklare ediyoruz…

 

Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın demokrasi, yaşasın millet egemenliği…

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx