Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

HAPİS YATABİLİR..!

Eski Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın bazı davalardan yeniden yargılanma sürecine girildiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Belediye Meclis Üyesi Halil Bozkuş’a, hakaret içeren sözlerde bulunduğu gerekçesiyle mahkeme tarafından..

HAPİS YATABİLİR..!

sok-ustune-sok-kvhon

Eski Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın bazı davalardan yeniden yargılanma sürecine girildiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Belediye Meclis Üyesi Halil Bozkuş’a, hakaret içeren sözlerde bulunduğu gerekçesiyle mahkeme tarafından 2 bin 180 lira para cezasına çarptırılan Posbıyık’ın, 5 yıl içinde yargılandığı ve ‘erteleme’ verilen benzer suçlardan yeniden Hakim karşısına çıkması gündeme geldi.
Aralarında 2’si görevi kötüye kullanma olmak üzere, 6 ayrı davadan aldığı 19 ay 7 gün hapis cezası ile ilgili Hakim karşısına çıkma ihtimali artan Posbıyık’ın, olası alacağı cezalar arasında hapis yatması da söz konusu olabilecek ve ertelemesi de olmayacak. Ancak Posbıyık’ın bu davalardan az da olsa beraati de söz konusu.

“NAH ALIRSIN” DEMİŞTİ!
Hatırlanacağı gibi Posbıyık’ın 2 bin 180 lira adli para cezasına çarptırılmasına neden olduğu hakaret içeren sözler arasında kamuoyunda “ayıp” olarak bilinen “…nah alırsın…” da bulunuyor.

Posbıyık, yerel seçimler öncesi çeşitli ortamlarda yaptığı konuşmalarda ismini ortaya attığı Halil Bozkuş’a yönelik,“karşımda dik duracaksın… Eğilmeyeceksin… nah alırsın” şeklinde benzer ifadeler nedeniyle Bozkuş’un, avukatı Ozan Olkaç aracılığıyla dava edilmişti.

İŞTE O DAVALAR
Diğer yandan, Posbıyık’ın, kaybettiği Bozkuş davasından sonra gündeme gelen diğer davalar da belirlendi.

Posbıyık, 5Temmuz 2013’de yapılan Belediye Meclisi’nde AK Partili meclis üyesi Yusuf Kalay’a hakaretten 7 bin 80 lira, CHP Eski İlçe Başkanı ve CHP Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Yaşar Balcı tarafından açılan davadan aldığı bin740 lira para cezasına çarptırılmıştı.
Bunun yanı sıra kaçak yapılar ile ilgili 3 ay 10 gün,  Belediyeye itfaiye eri alımı ile ilgili 6 ay 7 gün, AK Parti’nin hakkındaki şikayeti ile ilgili 5 ay ve yine adına açılan  başka bir davadan 4 ay 20 gün olmak üzere toplamda 19 ay 7 gün hapis cezası bulunan Posbıyık’ın oldukça zor durumda olduğu öne sürülüyor.

HAPİS YATABİLİR!
Posbıyık’ın, Eski Belediye Meclis Üyesi Necat Bakan’a yönelik hakaretten dolayı, açılan davası ise devam ediyor.

Yeniden yargılanması gündemde olan Posbıyık’ın, bu davalardan farklı cezalar alabileceği gibi, olası alacağı hapis cezasının da infazı yapılabileceği hukukçular tarafından dile getiriliyor.
Posbıyık, 30 Mart yeril seçimlerini kaybettikten sonra 7 Haziran’da yapılacak Genel (Milletvekili) seçimleri için CHP’den kontenjan aday adayı olmuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL