Genel Gündem Tüm Manşetler

KENDİ HABERİNİ KENDİ YAPTI..!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Osmanlar Köyü’nde bir vatandaş evinin önünde yapılmayan yola tepki göstermek için farklı bir yöntem kullandı. Yapılmayan yolu cep telefonu ile görüntületen Ali Yalçınkaya isimli vatandaş kendisi..

KENDİ HABERİNİ KENDİ YAPTI..!

HABER_jpg26_03_2015_12_28_30881446

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Osmanlar Köyü’nde bir vatandaş evinin önünde yapılmayan yola tepki göstermek için farklı bir yöntem kullandı. Yapılmayan yolu cep telefonu ile görüntületen Ali Yalçınkaya isimli vatandaş kendisi de bir muhabir gibi yorum yaparak köy muhtarına ve yolu yarım bırakan yetkililere tepki gösterdi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Osmanlar Köyü sakinlerinde Ali Yalçınkaya köydeki yol yapım çalışmalarının evinin önü atlanarak devam edilmesine tepkisini sosyal paylaşım sitesinde kendisini haber yaparak gösterdi. Ali Yalçınkaya “Köyde ayrımcılığın belgesi ve görüntüsü” başlığını verdiği haberini video kaydı ile sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yayınladı. Video kaydında yapılmayan yolu gösterip üzerine yorum yapan Yalçınkaya, çalışmalar sırasında kendisine seçimlerde destek vermediği muhtarın ayrımcılık yaptığını, yetkililerin buna cevap vermesini istedi. Yalçınkaya video kaydındaki konuşmasında “Burası Ereğli’ye bağlı Osmanlar Köyü. Burada hizmet yapılmış ama bir evin önü özellikle açık bırakılmış. Ben bunun yetkililerden cevabını bekliyorum, bir açıklama bekliyorum. Ben burada kasıt olduğuna inanıyorum. ‘Hayır, kasıt yok. Biz bunu gereği gibi yaptık’ diyorsa o yetkili bana açıklama yapacak. Buradaki yolda kasıt var. İlla ki bu yolda muhtar yanlısı mı olmak gerekiyor? Muhalefete hizmet gelmeyecek mi? Bu hizmet devletin verdiği malzeme ile yapılmış. Devletin verdiği malzemeyi insanlar ‘Sen bizdensin, sen bizden değilsin’ diye ayırım yapamaz. Ben buradan bir yetkili istiyorum, bir cevap bekliyorum” dedi.
Ali Yalçınkaya, bir yakınına çektirdiği görüntüler sırasında kimi zaman yetkilileri eleştiriyor kimi zamanda teknik eleman gibi yolun yanlış yapıldığını söylüyor.

Osmanlar Köyü Muhtarı Hasan Eşitmez, Ali Yalçınkaya’nın iddialarının doğru olmadığını belirterek “Orada çalışmayı köy hizmetleri yaptı. Benimle bir alakası yok. Söz konusu şahıs hakkında bende avukatım aracılığı ile gerekli şikayetleri yapacağım, davacı olacağım “dedi.

YORUMLAR (1)

  1. ali yalçınkaya diyorki:

    bu görüntüler gerçeği yansıtmıyo diyenler yargıya gidebilir burada net bir şekilde ayrımcılık yapılmış yetkisi olmayan bir şahıs mühürler daha 4 yıl bizde dedimi demedimi bunuda açıklasınlar hizmet tehtit etildimi edilmedimi yetkililer açıklama yapsın ne demek mühürler 4 yıl bizde demek açıklama yapsınlar

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL