Genel Gündem Tüm Manşetler

GÜLÜÇ’TE ÇAKAN RÜZGARI..!

MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Zeki Çakan, “Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) tamamen kapatılmak isteniyor, bu oyunu bozmamız gerekiyor” dedi. MHP Zonguldak Milletvekili adayları Çakan, Yavuz Erkmen, Emre Bayramoğlu ile Meral..

GÜLÜÇ’TE ÇAKAN RÜZGARI..!

oyunu-bozmamiz-gerekiyor-nt8nw

MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Zeki Çakan, “Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) tamamen kapatılmak isteniyor, bu oyunu bozmamız gerekiyor” dedi.

MHP Zonguldak Milletvekili adayları Çakan, Yavuz Erkmen, Emre Bayramoğlu ile Meral Demirbaş, geçtiğimiz hafta sonu Zonguldak’ın Ereğli İlçesi ile Gülüç Beldesi’nde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
Oluşturulan araç konvoyu eşliğinde gittikleri beldede Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı ziyaret eden MHP’liler, Gülüç Beldesi, pazaryeri ziyaretlerinde bulundular.
Beldedeki seçim bürosunda konuşan Çakan, TTK’ya ait ocakların kapanmasına yönelik çalışmalar olduğunu iddia ederek, şöyle dedi:
“TTK tamamen kapatılmak isteniyor, bu oyunu bozmamız gerekiyor. Ereğli Tersaneler Bölgesi’nde 10 bine yakın çalışan vardı, bugün maalesef yok. Gülüç Beldesi de kan kaybediyor. Üniversite öğrenci sayısı yeterli değil, sac ve nakliye işi ise adeta bitme noktasına gelmiş. Bakanlığım döneminde Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’na (Erdemir) alınan 1975 işçi sonrası alımlar da durma noktasına gelmiş. Bu kaderi değiştirmek için halkımızın oylarına ihtiyacımız var.”
MHP İl Başkan Yardımcısı Asım Tazegül, Ereğli İlçe Başkanı Talat şeker’in de bulunduğu ekipte MHP’li adaylar, daha sonra geçtikleri Ereğli’de sahil bandındaki kafeleri gezerek vatandaştan oy istediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL