Genel Gündem Tüm Manşetler

FESTİVAL OCAK AMA..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, basın toplantısı düzenlendi. Önceki gün, ilçe meseleleri kapsamında bir dizi ziyaret için Ankara’ya giden Başkan Hüseyin Uysal, başkent izlenimlerini anlatmak için makamında düzenlediği..

FESTİVAL OCAK AMA..!

Basliksiz_1_jpg13_02_2015_19_50_54881446

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, basın toplantısı düzenlendi.

Önceki gün, ilçe meseleleri kapsamında bir dizi ziyaret için Ankara’ya giden Başkan Hüseyin Uysal, başkent izlenimlerini anlatmak için makamında düzenlediği basın toplantısında, pek çok bakanlığı ziyaret ettiğini bildirdi. Cep telefonunun aranarak ‘Ankara’ya gidiyorsunuz, niçin bilgi vermiyorsunuz’ sözleri ile karşılaştığını belirten Uysal, ayda bir sürelerde, Ankara ziyaretleri ile ilçe hizmetlerinin anlatılacağı toplantılar düzenleyeceğini açıkladı.

3 GÜNDE 2 BAKANLIK ve 4 GENEL MÜDÜRLÜK!
Mahalle ziyaretlerinde belirtilen bir takım isteklerin, Ankara’ya iletilmesi gerektiği için gittiğini ifade eden Uysal, şunları söyledi: “Bu hafta, 3 gün boyunca Ankara’da olduk. Sayın milletvekilimiz Ercan Candan ile beraber, bazı bakanlıkları ziyaret ettik. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı ziyaret ettik çünkü ilçemize kazandırılması gereken spor kompleksi ve Gençlik Merkezi projeleri var. Bunların takibi ve yeni yatırımlar var mı diye gittik.

Hafta sonları ve bayram tatillerinde Kaletepe’nin halka açılması konusunda Milli Savunla Bakanlığı’na gittik. Onlardan isteklerimiz vardı, ilettik. Daha sonra Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gittik.
Ereğli’miz de, karayolu problemimiz vardı. Yollar, belli bir noktaya geldi. Üstgeçitler ve yollar konusunda da karayolları bölge müdürümüzle görüştük. Akabinde DSİ bölge müdürümüz ile görüştük.”

FESTİVAL OCAK AMA..!
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Uysal, ‘festival yapılacak mı?’ sorusuna şöyle cevap verdi:

“Festival olacak. Festivallerden ve kültürel etkinliklerden hiçbir zaman vazgeçemeyiz. Biz bunu daha geliştirerek devam edeceğiz. Farklı bir konsept üzerinde çalışıyoruz. Bunun tarihini istedik ki, Osmanlı Çileği’nin üretiminin en bol olduğu tarih olan Mayıs ayını sonlarına doğru olsun. İlçemize gelen insanlar çileği tatsınlar. Osmanlı Çileği Festivali adı altında yapacağız. 3 gün olacak ancak daha da genişleteceğiz. İlçeye gelen insanların gezip dinlenebileceği yerler olduğu zaman daha uzun yapacağız. Bunu yıl içine yayacağız. 3 güne sığacak festivallere, açıkçası karşıyım. Örneğin, Türkiye’deki ressamlarımız 10 günlüğüne gelecekler, Çınaraltı’na gidip Ereğli’mizin resimlerini çizecekler. Yani 12 ay, dolu dolu yaşayan bir Ereğli hayalimiz var.”

Uysal’a Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker’in ortaya attığı bazı iddialar hatırlatıldı. Konuya ilişkin sorulan soruları da yanıtlayan Uysal’ın bilgilendirme toplantısı yaklaşık bir saat sürdü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL