Genel Gündem Tüm Manşetler

EREĞLİ’DE TOPLUMSAL HAREKET

Kdz. Ereğli’de Devlet Hastanesi’nin yeni binasına taşınmasının ardından boşalan eski binaların ve arazisinin Bülent Ecevit Üniversitesi’ne  (BEÜ) devir edilmesi için kampanya başlatıldı.   Kdz. Ereğlililer Derneği tarafından bastırılan el ilanları..

EREĞLİ’DE TOPLUMSAL HAREKET
IMG-20150110-WA0007

Kdz. Ereğli’de Devlet Hastanesi’nin yeni binasına taşınmasının ardından boşalan eski binaların ve arazisinin Bülent Ecevit Üniversitesi’ne  (BEÜ) devir edilmesi için kampanya başlatıldı.

 

Kdz. Ereğlililer Derneği tarafından bastırılan el ilanları ilçedeki işyerlerinin vitrinlerine asılırken,  arazinin BEÜ’ye devir edilmesi ile yeni fakülte ve fakültelerin de üniversiteye kazandırılması amaçlanıyor.

Bilindiği gibi eski hastane binaları ve arazisi Milletvekili  Prof. Dr. Ercan Candan tarafından BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’e gezdirilmişti. Hastane binalarını ve arazisini çok beğenen Rektör Özer, devir işlemi tamamlandıktan sonra bu alanın üniversite kampüsü olarak düzenlenebileceğini ve ilçedeki üniversiteli öğrenci sayısının da 10 bine çıkarılabileceğine dikkat çekmişti.  Milletvekili Candan’da bu arazinin üniversiteye devir edilmesi için hazırladığı dosyayı Başbakan Ahmet Davutoğlu’na elden vererek, bu konuda kamuoyunda büyük beklentiler bulunduğunu bildirmişti. 

 

Kampanya ile ilgili Karadeniz Ereğlililer Derneği Yönetim Kurulu’nun açıklaması şu şekilde:

 

’ESKİ HASTANE ARAZİSİNİN ÜNİVERSİTEYE DEVİR EDİLMESİNİ İSTİYORUZ’’düşüncemizle Ereğlimizin geleceği ile ilgili atılacak adımlara katkımız olsun istedik.

 

  Ereğlimizin daha iyi noktalara gelmesi hepimizin ortak amacı.Bir eğitim kurumunun daha ilçemize kazandırılacak olması ileride daha iyi düşünen,bilime ve kültüre yönelik daha üretken bir toplum olma yolunda ilerlememizi sağlayacaktır.

 

  Esnafımızla,köylümüzle,kentlimizle bu düşüncemize ortak olmak isteyen herkesle beraber hareket etmek en büyük dileğimiz.

 

  Yarınlara daha güzel bakabilmek umuduyla bu attığımız  adımda  toplumun her kesiminin desteğini bekler,tüm halkımıza saygılar sunarız. ereÄŸlider logo

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL