Genel Gündem Tüm Manşetler

EREĞLİ’DE MUTAND VİRÜS CİDDİYETİ…

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Kaymakamlığınca, ilçedeki sanayi sitelerindeki esnafa, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında maske dağıtımı gerçekleştirildiği bildirildi. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, gazetecilerin Covid-19 ile mücadeleye yönelik sorusu üzerine, ilçe genelinde her..

EREĞLİ’DE MUTAND VİRÜS CİDDİYETİ…

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Kaymakamlığınca, ilçedeki sanayi sitelerindeki esnafa, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında maske dağıtımı gerçekleştirildiği bildirildi.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, gazetecilerin Covid-19 ile mücadeleye yönelik sorusu üzerine, ilçe genelinde her türlü tedbirleri almaya devam ettiklerini söyledi.

Covid-19 virüsünün tehlikesinin henüz geçmediğini, bu nedenle vatandaşların da rehavete kapılmaması gerektiğini belirten Çorumluoğlu, şunları kaydetti:

“Ülkemizde ve bölgemizde etkisini sürdüren Koronavirüs salgınına karşı en etkin üç uygulama olan ‘Maske-mesafe-hijyen’ kurallarının günümüzde daha da önemli olduğunu bildirmek istiyorum. Zira, söz konusu virüsün mutand yayılımları da artıyor. Bu da, Covid-19 bulaşı etkisinin arttığını gösteriyor. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sağılık Bilim Kurulumuz ve valiliğimiz talimatları doğrultusunda ilçemizde de bir dizi tedbirler alıyoruz. Hafta içinde oluşturduğumuz ekipler sürekli maske kullanım denetimi yapıyor. Güvenlik birimlerimiz de uyulması gereken yasaklar kapsamında denetimlerini sürdürüyorlar. Bir yandan da esnafımızın ihtiyaç duyacağı maske dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Hafta içi saat 21.00 – 05.00 arasındaki sokağa çıkma kısıtlamaları, Hafta sonlarını ise tam gün olarak kapsıyor. Bu günlerde, temel gıda ihtiyacı satışı yapılan yerler ve açık tutulması zorunlu iş yerleri haricinde vatandaşların sokağa çıkmaması gerekiyor. Ancak, bazı vatandaşların yine de alınan tedbirleri uygulamadığına şahit oluyoruz. Bundan sonraki süreçte, ‘yerinde tedbirler’ uygulaması hayata geçirildiğinden; eğer gerekli tedbirleri almayı sürdürmez, alınan kararları uygulamazsak, ne yazık ki, normale dönme sürecimiz uzayabileceği gibi, daha sıkı ve sert tedbirler almak zorunda kalabiliriz.

Tüm bu gelişmeler ışığında vatandaşlarımızın; önce kendi, sonra çevresindekilerin can güvenliği için alınan kararları uygulamalarını istiyoruz.”

Share this with your friends

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL