Spor

EREĞLİ’DE FUTBOL ZİHNİYETİ ÇÜRÜMÜŞTÜR

Köşe yazarımız Ali Ünlü Ereğli Belediyespor’daki yapılanma üzerinden antrenörleri eleştirdi. Bu eleştirilerinde ‘menfaatçi’ olarak adlandırdığı futbolcuları da unutmayan Ünlü, Ramazan Öztürk, Necat Bakan gibi isimleri de eleştirmeyi unutmadı. Ayrıca Vefaspor..

EREĞLİ’DE FUTBOL ZİHNİYETİ ÇÜRÜMÜŞTÜR

ali ünlü köşe yazısı resım

Köşe yazarımız Ali Ünlü Ereğli Belediyespor’daki yapılanma üzerinden antrenörleri eleştirdi. Bu eleştirilerinde ‘menfaatçi’ olarak adlandırdığı futbolcuları da unutmayan Ünlü, Ramazan Öztürk, Necat Bakan gibi isimleri de eleştirmeyi unutmadı. Ayrıca Vefaspor ve Alaplı Belediyespor’un küme düşeceğini belirten Köşe yazarımız Ali Ünlü’nün makalesi şöyle;

 

EREĞLİ’DE FUTBOL ZİHNİYETİ ÇÜRÜMÜŞTÜR

Ereğli’de futbol adamlarını ve futbolcularını gördükçe futbolun çürümüşlüğünü, karakter erozyonu görüyoruz. Asgari ücret aylığı almak için, koltukta kalmak için birbirlerini satan Antrenörler mi dersiniz, kulüp müdürlerimi dersiniz, yoksa transfer olmak için aman BAL Liginde oynayayım, oynamasam bile kadroda yer almak için havada vurgu ve parende atan futbolcular mı dersiniz.

İstanbul’dan yardımcı antrenör aranırken, benim kariyerim Taner Demirbaş’tan daha iyi deyip kariyer yarışmasına girip, sonrada Demirbaş’ın yardımcılığını kabul eden antrenörler mi dersiniz. Birbirlerine bir tek silah çekmediği kalan Ramazan Öztürk ve Necat Bakan’ın aynı yerde görev yapması mı dersiniz. İşte hepsi var Ereğli’miz de ne ararsan var.

Bu gemi birbirleri ile nefret eden mürettebattan oluşuyor. Karaya nasıl çıkacak o muamma. Ya futbolculara ne dersiniz? ‘Aman Ereğli Belediyespor’da maaşımı alayım, Bal Ligi kadrosunda yer alayım, oynayıp oynamamam önemli değil’ diyerek kendilerini küçülten sporcu kardeşlerim böylece anca günü kurtarırsınız. Geleceği asla!

Artık hiçbir futbolcuya güvenmiyorum. Hiçbiri sevgiyi ve saygıyı hak etmiyor. Sahip çıkıyorsun, hep arkasında duruyorsun, vitrine çıkartıyorsun sana yıl boyunca baba diyor. Seni ufak menfaatler karşılığı hiç düşünmeden satıyor. Birileri ile bu futbolcular uğruna kavga ediyorsun. Birde bakıyorsun ki menfaatler uğruna o kişilerin yanına gidiyorlar, onlarla beraber oluyorlar. Sen kötü adam oluyorsun spor kamuoyunda, onlar ise iyi adam. Tabi istisnalar hariç. Bu yanlışları yapmayanlar günü değil geleceği kurtarıyor. Örnek mi? ‘’Kaan Yıldırım’’ gibi.

Alaplı Belediyespor’da oynarken Erdemirspor ve Ereğli Belediyespor’dan korkunç rakamlar vererek transfer etmek istediler. Kendisi elinin tersiyle hepsini itti. Hiçbir antrenöre yalakalık yapmadı. Duruşundan asla ödün vermedi. Profesyonel oldu hiç değişmedi. Dün ne ise bu günde aynı oldu. Boyu ufak, yüreği büyük futbolcu. İsterim ki Allah inşallah yardımcısı olur. Süper Lig’de de oynasa asla değişmeyecek bir karakter. Tatile geldiği zaman Gökmen hocasının idmanına gider, yine Ali abisini arar. Sadakat işte budur. Herkes Kaan Yıldırım olamaz. Olmak isteyenler kazanır, olamayanlar kaybolup giderler. Nereye mi? Futbolcu mezarlığına doğru yol alırlar.

VEFA’DA ŞOV SÜRÜYOR

Son zamanlarda vefa diye bir oluşum yapıldı. Sayın Abdullah Bostancı ve arkadaşları çok televizyon programı seyretmiş ve etkisinde kalmış olacaklar ki bir transfer şovu yapıyorlar.

Ortada uçuşan rakamlar korkunç. Amatör üstü. Futbolcular bilindik isimler teknik adamda aynı. Bana sorsanız 2.kümede oynayamazlar. Ama iki futbolcuyu çağırmışlar ki çok akıllıca bir iş. Reklamı nasıl yaparsın? Amatör kümenin gol kralını çağırırsın ve en çok aşama kaydeden genç oyuncuyu, geçen sezonun transfer gözdesi İsmail Sarıdağ (İmam) basının ilgi odağı ve bütün basında manşet İmam vefa dedi.

Çok ucuz reklam kokan bir iş. Bende inandırıcılığı olmayan bir iş, ben iddia ediyorum bu oluşum 4-5 hafta sonra patlar. Bence bu oluşum biraz hayal kokan Ereğli’de biraz sansasyonel yaratmak amacıyla ütopya oluşturmuşlar. Bazı futbolcularda buna atlamış. Bana göre çok zor. Sağlıksız, alt yapısız ve güven duygusundan yoksun her yapı gibi Vefaspor’da çökmeye mahkûmdur. Bu transferler gerçekleşmezse Vefaspor’un İsmail Sarıdağ’â yaptığı reklamlardan dolayı tazminat ödemesi lazım. İsmail’in hakkıdır bu(Telif Hakkı). Bu sezon Süper Amatör Küme zor geçecek. Kilimli Belediyespor, Çaycumaspor, ÇATES Işıkspor ve Devrek Belediyespor şampiyonluğun güçlü adaylarıdır. Küme düşmeye en yakın adaylar ise Vefa ve Alaplı Belediyespordur. İçi boşalmış bir Alaplı Belediyespor ve şov amaçlı transferler yapan Vefaspor inşallah bir an önce toparlanırlar ve doğru işler yapıp, ligde kalırlar.

Saygılarımla Ali Ünlü.

Share this with your friends

YORUMLAR (4)

 1. alaplili67 diyorki:

  alaplıda futbol anlayışı küçük kafa yapısı bu konuda dar olunca takımıla ılgılenılmemesı kadar doğal birşey yok

 2. cengiz toker diyorki:

  Bilip bilmeden sallamayın Ali Ünlü olmasaydı Alaplıspor olmazdı. 4yıldır yaptıklarına bi bakınız ereğlide bu işi en iyi bilen o dur. Tabi sizde kıskanclık ve cekememezlik olduğu için atıp tutuyorsunuz. İnsaf biraz !

 3. Ereğlili Ustad Hoca diyorki:

  Bu Necat Bakan’da olmasa sen kimi yazıp çizeceksin de kendinden söz ettireceksin bilmiyorum. Necat’ın her sene bir yerde görev alması demek Ali Ünlü!nün yazacak bir şeyleri olması demek. Bak sana bir müjde vereyim. Şayet Taner Demirbaş başarısız olursa, Necat’cın istedme de bekletiliyormuş, bilgin olsun. Duayen Necat BAL Liginde takımın başına gelirse ve sende onu yazarsan belki bir yerlerde sana da kemik atan olur.

 4. ereğlili diyorki:

  istanbuldan yardımcı antrenör aranıyor dıye yırtınmışsın gökmen başoğluna yardımcı antrenörluk verılseydı bu kadar sesin cıkmazdı ama demi

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL