Genel Gündem Tüm Manşetler

‘EREĞLİ HEM ÖN KOLTUK, HEMDE CAM KENARI İSTİYOR’ DENİLDİ

CHP Ereğli İlçe Örgütü Milletvekili adaylığının önseçimle tespit edilmesi için İl Başkanlığı’nın istediği imzayı vermedi. Halkın Sesi Gazetesi’nin haberine göre; CHP Ereğli İlçe Örgütü milletvekili adaylarının ön seçim ile belirlenmesine..

‘EREĞLİ HEM ÖN KOLTUK, HEMDE CAM KENARI İSTİYOR’ DENİLDİ

6327_e

CHP Ereğli İlçe Örgütü Milletvekili adaylığının önseçimle tespit edilmesi için İl Başkanlığı’nın istediği imzayı vermedi.

Halkın Sesi Gazetesi’nin haberine göre; CHP Ereğli İlçe Örgütü milletvekili adaylarının ön seçim ile belirlenmesine karşı çıktı.

Halkın Sesi Gazetesinin konuyla ilgili haberi şöyle:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) haftalardır süren önseçim tartışmaları dün yeni bir boyut kazandı. CHP İl Başkanlığı, 6 ilçe, İl Kadın Kolları ve İl Gençlik Kolları Başkanları, Genel Merkeze gönderdikleri ortak yazılı bir metinle üye bazında, yargı denetiminde, kontenjansız önseçim istediler. Ancak Devrek İlçe örgütü “Genel Merkez’in kararına saygılıyız” diyerek önseçim talebine imza vermedi. Ereğli İlçe örgütü ise demokratik teamüllerin aksine önseçim yapılmasına karşı çıkıyor…

EREĞLİ İKİNCİ SIRADA ISRARLI!

CHP İl Başkanı Ertuğrul Koltuk öncülüğünde Genel Merkez’e gönderilen önseçim talebine imza vermeyen CHP Ereğli İlçe Başkanlığı ikinci sıranın Ereğli adayına verilmesini istedi. Ereğli’nin bu talebi parti kulislerinde “Ereğli hem ön koltuk, hem cam kenarı istiyor” yorumlarına neden oldu. CHP Genel Merkezi’nin hafta sonu yapılacak MYK toplantısındaZonguldak’la ilgili aday belirleme yöntemini karara bağlaması beklenmiyor.”

Bilindiği üzere CHP’den Milletvekili Aday Adayı olmasına kesin gözü ile bakılan Halil Posbıyık’ın ön seçim istemediğinin biliyor olmasının, Kdz. Ereğli CHP İlçe Örgütünün bu kararı almasında büyük rol oynadığı düşünülüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL