Genel Gündem Tüm Manşetler

YENİ ARAÇ TANITILDI

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ndeki Keleşsan AŞ’de, Fiat’ın piyasaya sunduğu “500 X”in yeni modeli tanıtımı yapıldı. Keleşsan Genel Müdürü Arslan Keleş, Yeşiltepe mevkisindeki satış merkezinde düzenlenen tanıtım kokteylinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Fiat’ın..

YENİ ARAÇ TANITILDI

fiat13022015

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ndeki Keleşsan AŞ’de, Fiat’ın piyasaya sunduğu “500 X”in yeni modeli tanıtımı yapıldı.

Keleşsan Genel Müdürü Arslan Keleş, Yeşiltepe mevkisindeki satış merkezinde düzenlenen tanıtım kokteylinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Fiat’ın 2015 yılını önemsediğini, bunun aralarında firmalarında bulunduğu 7 Tofaş Distribütörü ve üretici firmada da‘heyecan verici’ bir yıl olarak geçeceğini söyledi.

Fiat’ın bu yıl lk olarak, ABD’ye de ihracatı yapılan Doblo model aracı ile çıkış yaptığını anlatan keleş, şöyle dedi:

“Hemen akabinde de Fiat ailesinin yeni ürünü olan 500 X model otomobilimiz, Avrupa ile hemen hemen eş değer sürede Türkiye’de pazara sunuldu. Bu doğrultuda Fiat gerçekten yenilenen, sıra dışı çizgisiyle ve 500 ailesini genişleterek yapmış olduğu yatırımlarla büyük bir aile olma yolunda hızla ilerliyor. Bugün lansmanını yaptığımız 500 X ile birlikte Fiat’ın Türkiye pazarına ne kadar önem verdiğini de gösteriyor. Çok teknolojik, çok donanımlı ve ilk satış için de uygun fiyatlarla satıya sunduğumuz 500 X’i, ilk etapta Şubat sonuna kadar 400 adet satmayı hedefliyoruz.  Önümüzdeki süreç de Fiat’ın ve 500 X ailesinin yeni modelleri de ülkemize gelmeye başlayacak. 2015 Fiat için sadece 2 modelle sınırlı kalmayacak. Yıl sonunda da yeni sedan otomobilimiz piyasaya çıkacak.

Bugün burada müşterilerimizle araçlarımızı buluşturmak istedik. Türkiye genelinde 16 ildeki Fiat bayilerinde yapılan bu tanıtım Batı Karadeniz bölgesinde en büyük ağa sahip olduğumuz için Ereğli’de de yapılıyor. Bu kapsamda dar çerçevede gerçekleştirdiğimiz bu tanıtımımızda Fiat 500 X kullanıcısı ve alıcıları ile Fiat’ın yeni yüzünü görmek istediğimiz arkadaşlarımızı ve potansiyel müşterilerimizi davet ettik. Gün boyunca test sürüşleri yapıldı. Simülasyon ile aracın tanıtımı gerçekleştirildi. Umarım iyi bir organizasyon gerçekleştirmişizdir.”

500 X’İN ÖZELLİKLERİ

Keleşssan Genel Müdür Yardımcısı Suat Keleş de, aracın teknik özellikleriyle ilgili verdiği bilgide, 500 X’in sınıfında 3 farklı şanzıman tipine sahip olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Piyasaya sürülen yeni aracımızda konfor ve dinamizmi ideal dengede buluşturan MacPherson tipi tam bağımsız ön ve arka süspansiyon, 4×2 ve 4×4 çekiş seçenekleri bulunuyor. 500 X Şerit takip sistemi, koör nokta uyarı sistemi, çarpışma önleme sistemi, adaptif hız sabitleme sistemi, sınıfının ötesinde aktif güvenlik sistemleri ve teknolojisiyle sıra dışı bir otomobildir. 12 farklı renk ve tonda üretilen 500 X’in ‘Uconnetct’ sistemi ile de sosyal medyaya, çevrimiçi müzik uygulamalarına, haberlere yada canlı trafik bilgisine erişilebilecek özelliği bulunuyor.

Yüksek kalite kaplama döşemesi, 5”/6,5” multimadia ekranı; 3,5” TFT yol bilgisayarı ekranı, anahtarsız girişi ve çalıştırma özelliği, sürüş modu seçimi, elektronik park freni gibi özelliklere de sahip Fiat 500 X, ergonomik tasarımlı sürüş kabinine sahiptir. Satılacak ilk 220 araç için Popstar versiyonuna ek olarak ücretsiz ek özelliklerin de sunulduğu 500 X’ bölgemizdeki otomobil severlere sunuyoruz.”

Aralarında, Ereğlililer Derneği Başkanı Noyan Keskin’in yanı sıra sanayici ve işadamlarının da bulunduğu otomobil severlerin ilgi gösterdiği kokteylde, davetlilere aracın tanıtımı yapıldı, yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL