Köşe Yazıları Spor

EREĞLİ ÇOCUKLARI PROJESİ SUYA MI DÜŞTÜ?

Ne zamandır yazmak istediğim Ereğli Belediyespor alt yapısında yaşadığımız sorunlara nihayet değinebilecek imkanım oldu. 4 yıl Ereğli Belediyespor alt yapısında forma giyme şansım oldu. Kendi isteğim ile ayrıldığım Ereğli Belediyespor’daki..

EREĞLİ ÇOCUKLARI PROJESİ SUYA MI DÜŞTÜ?

Ne zamandır yazmak istediğim Ereğli Belediyespor alt yapısında yaşadığımız sorunlara nihayet değinebilecek imkanım oldu.
4 yıl Ereğli Belediyespor alt yapısında forma giyme şansım oldu. Kendi isteğim ile ayrıldığım Ereğli Belediyespor’daki adaletsizliğin tavan yaptığını biliyor, ancak büyüklerimize ve hocalarımıza saygıdan susuyorduk.
Zira o dönem arkamızda duracak ne belediyede müdür bir dayımız yada amcamız nede siyasette söz sahibi bir akrabamız vardı. Benim dönemimde Ömer Durak, Şaban Kuzu, Günal Taşdemir gibi isimler vardı. Ben lafı ortaya konuşuyorum. Sevgili hocalarım futbolda ne kadar adildiniz? Sizin için iyi oynayan mı yoksa nüfusu olan oyuncular mı önemliydi? Yoksa bir diğer kıstas olan anne veya babası oğlundan çok idmana gelen pohaça, börek getirenler mi önemliydi? Sabah akşam bize rakipleri nasıl önemsiz ve küçük görürüzü, rakibin hocasını yöneticisinin özel yaşamlarını bizlere anlatmakla mı bizi futbolcu yapmak istediniz? Sizdeki kibir inanın kimsede yoktu. Bu benim şahsi fikrimdir. Katılan olur olmaz orası da pek umurumda değil. Daha isim isim hangi yönetici, hangi antrenörler hakkında burayı özellikle belirtiyorum yüzüne gülüp arkasından biz oyuncularınıza neler söylediklerinizi teker teker yazmak bana farz oldu. Ama biraz heyecanlı olsun diye ‘arkası yarın’ reklamları gibi yapıyorum. Devamı gelecek…

EREĞLİ ÇOCUKLARI PROJESİ SUYA MI DÜŞTÜ?

Zaten alt yapıya vermediği önem ile nam salmış olan Ereğli Belediyespor A takım düzeyinde de aynı politikasından şaşmamaya devam ediyor. Hatırlarmısınız? Emrah Ergür gibi ekol bir oyuncu vardı. Ereğli’nin evladı ve futbol kariyeri ile gururumuzda olan Emrah abiden söz ediyorum. Hani şimdilerde adını dahi anmadığınız ama zamanında neredeyse takımı onun üzerine kurduğunuz Kaptan Emrah abiyi hatırlıyor musunuz? Kendinizi gere gere ‘Ereğli çocuklarına sahip çıkıyoruz’ diye çarşaf çarşaf haber yaptırıyordunuz. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Kaan Yıldırım, Cömert Kandemir, Gökhan Kuloğlu ve Ozan Aydın gibi isimleri kaybeden Ereğli Belediyespor sizce neden bu kadar acımasız davranıyor?

EFSANE BAŞKAN BU DURUMDAN HABERDAR MI?

Ereğli Belediyespor’da transferleri kimler yapıyor? Neden kamuoyundan bu denli gizli tutuluyor? Bırakın transferlerin gizliliğini hazırlık maçının olduğunu ve sonucunun ne olduğunu dahi sır gibi saklamakta neyin nesi? Her şeyi bir kenara bırakalım. Ereğli Belediyespor’umuzun maçını ilimiz dışındaki başka bir haber sitesinden mi öğreneceğiz? Yok ‘biz Ereğli ve Zonguldak basınını hiçe sayıyoruz’ diyorsanız saygı duyarız. Ama size şunu sormak isterim. Efsane başkanımız, benim için alemin kralı Halil Posbıyık bu izlediğiniz politikalardan haberdar mı?
Daha fazla konuya şimdilik girmiyorum. Bir sonraki yazımda transferlerin kimler tarafından, nasıl yapıldığını kaleme almayı planlıyorum. Görüşmek üzere…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL