Genel Siyaset Tüm Manşetler

EREĞLİ CHP’YE RET

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), CHP Ereğli İlçe Başkanlığı’nın yerel seçim sonuçlarına itirazını reddettiği öğrenildi. Bilindiği üzere; 30 Mart yerel seçimlerinde, eski belediye başkanı Halil Posbıyık’ın yeniden adaylığı ile yarışa giren CHP,..

EREĞLİ CHP’YE RET

chpye_bir_ret_daha_h25451

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), CHP Ereğli İlçe Başkanlığı’nın yerel seçim sonuçlarına itirazını reddettiği öğrenildi.

Bilindiği üzere; 30 Mart yerel seçimlerinde, eski belediye başkanı Halil Posbıyık’ın yeniden adaylığı ile yarışa giren CHP, 442 oy farkla seçimleri AK Parti adayı Hüseyin Uysal’a kaptırmıştı.
 
Bu sonucun ardından, seçimin iptal edilmesi, oyların yeniden sayılması gibi çeşitli girişimlerde bulunan CHP İlçe Teşkilatı, başkan Hayrettin Kartal ve eski başkan’ın isteği ile partilileri İlçe Seçim Kurulu’na yürütmüştü.
 
Bununla birlikte ilk itiraz dilekçelerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na yapan Kartal başkanlığındaki CHP, buradan sonuç alamayınca İl Seçim Kurulu Başkanlığı’na gitmiş, ancak oradan da bir sonuç elde edememişti.
 
Bir önceki yerel seçimlerde (2009) bugün seçimi kaybettiği AK Parti’ye karşı yine Posbıyık ile yaklaşık yüzde 21 oy farkla ile seçimi almasına rağmen, bu seçimlerde ise adeta hezimete uğrayanPosbıyık ve Kartal’lı CHP İlçe Başkanlığı, son çare olan YSK’ya müracaattan geri durmadı. Ancak, alınan bilgiler doğrultusunda itirazı görüşen YSK’nın da aynı sonuca vardığı, dolayısıyla CHP’nin itirazının kabul edilmediği öğrenildi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL