Ekonomi Genel Gündem Tüm Manşetler

ERDEMİR ‘KATILIYORUM’ DEDİ..!

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Grubu’nun, yıl ikincisi düzenlenecek olan “İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Günü”ne katılacağı bildirildi. Erdemir Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, Erdemir’in kazasız üretim hedefini mümkün..

ERDEMİR ‘KATILIYORUM’ DEDİ..!

3cf9ef_6f450f09783fdeee35268ab33035d03c

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Grubu’nun, yıl ikincisi düzenlenecek olan “İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Günü”ne katılacağı bildirildi.

Erdemir Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, Erdemir’in kazasız üretim hedefini mümkün kılacak güvenlik kültürü oluşturulması ve sürdürülmesi bilinci ile hareket ettiği belirtildi.

Bu kapsamda, Erdemir’in, Dünya Çelik Birliği tarafından düzenlenen “İSG Günü”nü desteklediği anlatılan açıklamada, Grup Yetkilileri şunları kaydetti:

 “Hiç durmaksızın sürdürdüğümüz İSG çalışmalarımızı geçen yıl başlattığımız ‘İSG Günü’ uygulamasıyla bu yıl da sürdürerek pekiştiriyoruz. Amacımız çalışanlarımızda İSG bilincini geliştirmek ve sürekli iyileştirme sağlamaktır. Sektördeki tüm kuruluşları ‘İSG Günü’ uygulamasına katılmaya davet ediyoruz.  ‘Daha Güvenli Çelik Endüstrisi’ sloganıyla düzenlenen etkinliğe Erdemir Grubu şirketlerinden Erdemir ve İskenderun demir ve çelik Fabrikaları (İsdemir) tesislerinde bütün fonksiyonların yönetici ve çalışanlarıyla birlikte katılacak. Bu kapsamda saha denetimleri yapılacak ve elde edilen sonuçlar Dünya Çelik Birliği ile paylaşılacak. Olası iş kazalarına neden olabilecek olaylar önlenebilir.Bu doğrultuda yoğun çaba sarf ediyoruz.”

Diğer yandan, Erdemir Grubu yetkilileri İSG alanında önemli yatırımlar yapıldığı, bu doğrultudaki çalışmaları da ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ kapsamında ilişkide bulundukları iş ortakları ve diğer Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ile paylaşmak üzere şekillendirdiklerini kaydettiler.

 5 ANA KONU DENETLENECEK

Aynı açıklamada, uygulama kapsamında Dünya Çelik Birliği üyesi kuruluşların 28 Nisan’da yapacağı saha denetimlerinde “Makinelerin Hareketi”, “Yüksekten Düşmeler”, “Cisim Düşmeleri”, “Gazlanma ve Patlamalar” ve “Tavan Vinçleri”  konuları üzerinde yoğunlaşacakları ve risklerin nasıl önlenebileceği üzerinde duracakları ifade edildi.

ISGGUNU_ERDEMIRGRUBU

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL