Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

EN ÖNEMLİ PROJEM..!

AK Parti Zonguldak Milletvekili 1. Sıra Adayı eski Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, “en önemli projem, Zonguldak’ı kalkınmada öncelikli iller arasında 5. Sıraya indirmek olacak” dedi. Özbakır. Partisinin Ereğli İlçe..

EN ÖNEMLİ PROJEM..!

5-sirayi-indirmek-icin-alvv7

AK Parti Zonguldak Milletvekili 1. Sıra Adayı eski Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, “en önemli projem, Zonguldak’ı kalkınmada öncelikli iller arasında 5. Sıraya indirmek olacak” dedi.
Özbakır. Partisinin Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ile birlikte katıldığı “Karadeniz Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Bahar Şenliği”nde Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, 24 Nisan’da hız verdikleri seçim çalışmalarının iyi gittiğini söyledi.

“5 ADAY HARIL HARIL…”

Çalışmalara partilerindeki 5 adayla birlikte devamlı alanlarda olarak devam ettiklerini anlatan Özbakır, şunları söyledi:
“Halkımızın coşkulu teveccühü ile karşılaşıyoruz. Biz de diyalog içinde kendimizi anlatıyoruz, tanıtıyoruz. Onlar da bizi tanıdıkça diyaloğumuz daha da artıyor. Yani ‘Savcıdır yaklaşılmaz. Kibirlidir, insana tepeden bakar’ gibi bir durum söz konusu olmadığını, benimle görüşen herkes anlıyor. Zaten görevdeyken de bir sıkıntı yoktu ama bütün insanlar beni tanımadıkları için bu tür bir önyargıyı ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Tabi ki bize her zaman ulaşabilirler.”

“EN ÖNEMLİ PROJEM…”

Özbakır, Zonguldak’ın kurtuluşu için yatırım gelmesi gerektiğini anlatarak, şöyle dedi:
“İnşallah Zonguldak için birçok şey yapmaya çalışacağız ama benim en önemli projem, Zonguldak’ı kalkınmada öncelikli iller arasında 5. sıraya indirmek olacak. Çünkü, kalkınmada öncelikli yörelerde Zonguldak 3. sırada olduğu için yatırım yapmak pahalıya geliyor. Düzce ve Bartın gibi iller 5. 6. sırada olduğundan yatırımları onlar çekiyorlar. Bu nedenle, Zonguldak’ı da kalkınmada öncelikli iller sıralamasında 5’e  indirmek için mücadele vereceğim. Böyle bir şey olduğunda zaten yatırımları otomatikman çekeceğiz. Dolayısıyla işadamları da buraya kendiliğinden yatırım yapmaya gelecek. Göç ve işsizlik de önlenmiş olacak. Zonguldak’ın sadece Türkiye Taş Kömürü Kurumu’na (TTK) bağlı olmasından kurtulmanın tek yolu da bu. Bunu da başarabilirsem ben başarabilirim. Bunun için de bütün imkanlarımızı kullanacağız. Gerekirse diğer bölgelerdeki milletvekili arkadaşlarımızdan da yardım alarak bunu başarırsak Zonguldak kurtulur.”

BAŞBAKAN HAVAYI GÜZELLEŞTİRDİ!

Hakimiyet muhabirinin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Zonguldak’a gelişine ilişkin sorusunu da yanıtlayan Özbakır, “Başbakanımızın gelişindeki hava çok güzeldi. Memnun olmuş olacak ki mitingin ardından da uzun süre Zonguldak’ta kaldı, caddede yürüyerek vatandaşlarla diyaloğu oldu. Vatandaş da partimizin ne durumda olduğunu, yalan söylemediğimizi, gördü. Hiçbir sorunumuz yok. 5 diyemiyorum ama Meclis’e 4 milletvekili göndereceğimizi söyleyebilirim” diye konuştu:

ÇAKIR: İFTİRA KAMPANYALARI DEVAM EDİYOR

AK Parti İlçe Başkanı Çakır da, bugünkü parti çalışmalarının Özbakır ile birlikte şenliğe katılım, ardından da Kışla Sanayi Sitesi esnaf ziyaretler ive akşam saatlerinde bazı köy ziyaretleriyle süreceğini ve yoğun tempoda çalıştıklarını söyledi.

Başbakan’ın Zonguldak ve Ereğli’ye yönelik sözleri sorulan Çakır da, şöyle konuştu:
“Milli Emlak’a ait arazilerin Belediyeye devredilmesi ve üniversite kampüsü ile ilgili konu ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının da yakından takip ettiği bir konuydu. Sayın Milletvekili Ercan Candan’ın başlattığı, Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal’ın ve teşkilatımızın desteklediği  bu konu ile ilgili Sayın Başbakanımıza daha önce iletilen dosyalar vardı. Sayın Hüseyin Çelik’in gelmesinde de konu gündeme gelmişti. Sayın Çelik’in de Maliye Bakanlığı ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile görüşmeleri olmuştu. Akabinde danışmanları aracılığıyla Sayın Başbakanımıza da konuyu iletmiştik. Müjdeyi de bizimle paylaştı. Sayın Başbakanımız da eski Devlet Hastanesi’nin Bülent Ecevit Üniversitesi’ne devri, rodövanslarla alakalı maliyetlerin bir kısmının hükümet tarafından karşılanacağı, – ki HEMA’yı direk ilgilendiren bir konu bu-, yolların bitirileceği müjdelerini verdi. Bunları çok önemsiyoruz. TTK’nın özelleştirilmeyeceğini söyledi. Çünkü her bu konuda her seçim dönemi iftira kampanyaları devam ediyor. Ama Başkanımız birinci ağızdan son noktayı koydu.

Yine Batı Karadeniz Geliştirme Projesi’ni (BATKEP) önemsiyoruz. Bartın, Zonguldak ve Karabük’e özel bu projeyi Başbakanımız açıkladı. Bunun içini de, milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla çalışarak içini dolduracağız. Halkımıza en layık şekilde hizmeti vereceğimize inanıyoruz.”
Özbakır’ın okul yönetiminden sorunlara ilişkin bilgi de aldığı ziyarete bazı AK Parti Belediye Meclis üyeleri, parti yöneticileri katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL