Genel Gündem Tüm Manşetler

DSP’YE GEÇTİ

Günden güne gücüne güç katan DSP, kadrosuna dev bir ismi daha ekledi. Ereğli’de ki sol oyların tek adresi DSP, dev bir atak daha yaparak; işadamı Mustafa Özkan’ı saflarına kattı. İlçe Başkanı Mustafa..

DSP’YE GEÇTİ

8106_o6

Günden güne gücüne güç katan DSP, kadrosuna dev bir ismi daha ekledi.

Ereğli’de ki sol oyların tek adresi DSP, dev bir atak daha yaparak; işadamı Mustafa Özkan’ı saflarına kattı. İlçe Başkanı Mustafa Timur’un kendi rozetini çıkartıp Özkan’a taktığı ziyaret güne damgasını vurdu!.. 
 
Yapılan ziyarette tüm araç parkuru, maddi ve manevi tüm desteğini bundan böyle DSP’ye aktaracağını belirten işadamı Mustafa Özkan, CHP’yi sert bir dille eleştirdi. CHP’nin Ereğli’de Tekelleştiğini belirten Özkan;  “Ben bazı CHP’liler gibi çakma Atatürkçü değilim. Konu vatan, milletse CHP’den çok DSP’ye destek vermem gerektiğini düşünüyorum. Ereğli’nin geleceğini düşünen DSP’ye destek vermeli”, şeklinde konuştu… 
 
DSP Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Dr. Recep Erdoğan, İlçe Başkanı Mustafa Timur ve belediye meclis üyelerinin Belen Sanayi sitesindeki işyerinde ziyaret ettiği işadamı Mustafa Özkanburada yaptığı konuşmada Posbıyık’ı sert bir dille eleştirdi.
 
Özkan ziyarette şunları söyledi:
  
“CHP’NİN LİSTESİ HALKA HİZMET İÇİN DEĞİL, POSBIYIK’A HİZMET ETMEK İÇİN YAPILMIŞ!..”
 
“…Beni bir sürü arkadaşım uyarıyordu. ‘Posbıyık yanında dik adam istemez’ diyorlardı. Ben önceleri hep bu arkadaşlarıma önyargılı yaklaştım. Ama durum gerçekten de onların dediği gibi çıktı. 2015 hesaplarının yapıldığını geç olmadan anladım. O liste Ereğli’ye hizmet için yapılmamış. Ben medyada konuşmaya başlayınca insanlar bana ‘meclis üyesi olamadı diye konuşuyor’, gibi saçma kulplar takmaya çalıştılar. Ben şuan belediyenin işlerini de yapıyorum. Ben çıkarcı bir insan değilim, hiçbir zamanda olmadım. Çıkarcı insan konuşamaz, korkar, kuyruğunu kıstırır, köşesine çekilir ama ben her zaman doğru bildiğim yolda hiç sapmadan devam ederim. Bende geri vites olmaz.”  
 
“GERÇEK SEVGİ BARIŞ DOSTLUK BU MUDUR?”
 
“..Mesele ülke vatansa sadece ülkemizi vatanımızı CHP savunmuyor, diğer partilerde savunuyor. DSP’de savunuyor. Ben bazı CHP’liler gibi ‘çakma Atatürkçü’ değilim. Gerçek Atatürkçüyüm. Bizim Atatürkçülüğümüz tartışılamaz bile. CHP Ereğli’deki bu tek adamlık düzenini gördükten sonra, CHP’den ayrılma kararı aldım ve sizlere destek vermek istedim. Maddi ve manevi, tüm araç parkurumla arkanızdayım. Sevgi Barış Dostluk’tan bahsediyorsun, Türk Metal sendikası Başkanı Yusuf Ziya Odabaş’a, ‘Oğuz Özgen’i buradan gönderdim. Sıra sana geldi’, diyorsun. Bu mudur, gerçek Sevgi Barış Dostluk?. Bu sözlerden de anlaşılacağı gibi Posbıyık, yeniden seçilirse ki zor görünüyor, Ereğli tekrar kavga kenti olacak. Huzur kalmayacak. İntikam için gelecek!.. Buna hep birlikte bir ‘dur’ demeliyiz.  Posbıyık’ın söylemlerine bakıyorum. Sadece gülüyorum. Ereğli halkı bu kadar saf mı, salak mı?. Bu yalanları yutuyor mu sanıyorlar. Bence hayır!.. “
 
“BİZ MENFAAT İÇİN DEĞİL, HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK!..”
 
Özkan’ın konuşmasının ardından söz alan DSP Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Recep Erdoğan; desteklerinden dolayı Mustafa Özkan’a teşekkür ederek; “Bizlerde zaten şunu söylüyoruz. Bizim hiçbir zaman barış’a ihtiyacımız olmayacak. Çünkü biz hiçbir zaman kimseyle kavga etmeyeceğiz. Birebir görüştüğümüz herkes Ereğli’de artık bir değişim olması gerektiğini düşünüyor. Bizlerde saha çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Belediye meclis üyelerimizin her biri menfaatleri için değil, halka hizmet etmek için yola çıktılar. Ben inanıyorum ki Ereğli 30 Mart’ta bir değişim yaşayacak. Ereğli’ye gerçek Sevgi Barış Dostluğu bizler getireceğiz”, şeklinde konuştu..    
)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL