Genel Gündem Tüm Manşetler

DOĞAYA BIRAKILDI

Kdz.Ereğli Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve Bakım Merkezine bitkin ve yaralı olarak getirilen porsuk 1 haftalık tedavisinin ardından doğaya salındı. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Atilla Bulak, gazetecilere yaptığı açıklamasında, Gümeli..

DOĞAYA BIRAKILDI

tedavisi-yapildi-dogaya-salindi

Kdz.Ereğli Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve Bakım Merkezine bitkin ve yaralı olarak getirilen porsuk 1 haftalık tedavisinin ardından doğaya salındı.

Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Atilla Bulak, gazetecilere yaptığı açıklamasında, Gümeli Beldesi yakınlarında Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yarı baygın bulunan porsuğun tedavisinin tamamlandığını bildirdi.

Porsukların nadiren göründüğünü ve çok güçlü hayvanlar olduğunu hatırlatan Bulak şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz hafta Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından belediyemiz rehabilitasyon ve bakım merkezine erkek porsuk teslim edildi. Yapılan değerlendirmede aşırı derecede bitkin, ufak tefek yaralı olduğunu gördük. Kendisine 1 hafta boyunca burada besledik, antibiyotiklerini yaptık vitamin verdik. Beslenmesinde porsuk toprak altı canlıdır, böceklerle solucanlarla besleniyor, et takviyesi de yaparak kendi sağlığına kavuşturduk. Porsuklar eşleri ile yaşadıkları için Şube Müdürlüğüne konuyu bildirdik ve buldukları yere bırakılmasını istedik”

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edilen porsuk bulunduğu yerin yakınlarında doğaya tekrar salıverildi.

İlgili Galeri

 


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL