Genel Gündem Tüm Manşetler

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Türkiye Taşkömürleri Kurumu’nda 2014 yılı 132 nitelikli işçi alımlarının mülakat günleri açıklandı. Kuruma Zonguldak’ta 115, Bartın’dan 17 olmak üzere toplam 132 daimi işçi alınacak.    Kurumdan yapılan açıklamada şu bilgilere..

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR
ttkdan-isci-alimi-aciklamasi

Türkiye Taşkömürleri Kurumu’nda 2014 yılı 132 nitelikli işçi alımlarının mülakat günleri açıklandı. Kuruma Zonguldak’ta 115, Bartın’dan 17 olmak üzere toplam 132 daimi işçi alınacak. 

 

Kurumdan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: Kurumumuzun Zonguldak ve Bartın illeri içerisinde bulunan yeraltı ve yerüstü işyerlerinde daimi işçi statüsünde çalıştırılmak üzere, çeşitli meslek dallarında işe alınacak toplam 132 nitelikli eleman için, yapılan müracaat sonucunda Çalışma ve  İş Kurumu Zonguldak ve Bartın İl Müdürlükleri tarafından Kurumumuza yönlendirilen işçi adaylarının, pratik uygulama, ocak içi teknik gezileri ile mülakat  tarihleri açıklanmıştır. Zonguldak’ta hazırlık işçisi 48, tarama söküm işçisi 16, nakliyat işçisi 30, bakım onarım işçisi 9, aşçı 1, şoför 1, demiryolu bakım işçisi 1, cihaz kullanım bakım işçisi 2, elektrik işçisi 1, dökümcü 1, kaynak işçisi 2, mekanizasyon ve pres işçisi 2, talaşlı imalat işçisi 1 olmak üzere toplam 115 işçi alınacak. Atölye ve pratik uygulama tarihi 9-10 Haziran, Ocak içi teknik gezi tarihi 10-11-12-13 Haziran, mülakat tarihleri ise 10-20 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bartın’da ise kalıpçı-pres 2, iş makineleri operatörü 1 ve hazırlık işçisi olmak üzere ise 17 işçi alınacak.

 

PRATİK UYGULAMA

Talaşlı İmalat işçisi”,  “Kaynak İşçisi” ve “Dökümcü” adaylarının Maden Makineleri Fabrika İşletme Müdürlüğünde, “Aşçı” adaylarının Zonguldak Yayla Konağı Misafirhanesinde, “Şoför” ve İş Makineleri Operatörü” adaylarının  TTK Genel Müdürlüğü Oto Garajında, saat 08.00’de hazır bulunmaları gerekmektedir. Ocak içi teknik gezi belirlenen tarihlerde saat 08.00’de, Zonguldak İş Kurumu tüm adaylarının, TTK İş Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığında, Bartın İş Kurumu “Hazırlık işçisi” adaylarının, TTK Amasra Müessese Müdürlüğünde, mülakat için ise tüm adayların belirtilen tarihlerde saat 09.00’da Zonguldak TTK İş Sağlığı, Güvenliği ve Eğitim Daire Başkanlığında hazır bulunmaları  gerekmektedir. Pratik Uygulama, Teknik Gezi ve  Mülakata katılmak zorunludur.  Bahsi geçen belgelerin, talep şartlarımız uygun olup olmadığının tespiti amacıyla mülakat yapılmadan önce kontrol edilmek üzere 2-3-4 Haziran 2014 tarihlerinde TTK Personel Daire Başkanlığı İşçilik Servisine getirilmesi gerekmektedir.

 

İSTENEN BELGELER

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, Diploma  veya “Çıktı” aslı ve fotokopisi, Mesleğiniz ile ilgili almış olduğunuz  kurs, sertifika, bonservis aslı ve fotokopileri, KPSS Sınav Sonuç belgesinin aslı ve fotokopisi ile “Şoför” adaylarının E sınıfı şoför ehliyeti, “İş Makineleri Operatörü” adaylarının G SINIFI ehliyeti ve “İş Makineleri Kullanma Serttifikası” Ocak içi teknik geziye katılacak adayların, gezi bitiminden sonra kullanılmak üzere yanlarında havlu, sabun ve iç çamaşırı getirmeleri rica olunur.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL