Genel Spor

DEVREK BELEDİYESPOR LİGDEN DÜŞÜRÜLÜYOR

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig takımlarından Devrek Belediyespor küme düşürülüyor. Gazetemize isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili konu ile ilgili açıklamalar yaptı. Devrek Belediyespor’un kırmızı kart cezalı Futbolcu Ali Koçaklı’yı 4..

DEVREK BELEDİYESPOR LİGDEN DÜŞÜRÜLÜYOR

son-dakika-1-460x250

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig takımlarından Devrek Belediyespor küme düşürülüyor.

Gazetemize isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili konu ile ilgili açıklamalar yaptı. Devrek Belediyespor’un kırmızı kart cezalı Futbolcu Ali Koçaklı’yı 4 maç üst üste oynatmasından doğan şikâyet ve itiraz dilekçelerini değerlendiren TFF, Ali Koçaklı isimli futbolcunun oynadığı maçların hakem raporlarını, gözlemci raporlarını, esame listelerini, saha komiseri raporlarını ayrıca oyuncunun lisansının aslını ve fotokopisini istedi. Tüm bu belgeler üzerinde inceleme yapan kurul Devrek Belediyespor’a ve oyuncuya savunmalarını yapması için süre tanıdı. Tanınan sürede taraflar savunmalarını yaptı. Ancak bir sezon önce Bölgesel Amatör Lig takımlarından Geredespor maçında kırmızı kart ile oyundan ihraç edilen Ali Koçaklı, 3 resmi müsabakadan men edilmişti.

ali koçaklı

Yeni sezonda henüz cezasını tamamlamadan Devrek Belediyespor’a transfer olan Koçaklı, Süper Amatör Ligde Çaycumaspor, ÇATES Işıkspor, Devlet Hastanesispor, Alaplı Belediyespor karşılaşmalarında forma giydi. Daha sonra duruma takımlar itiraz etse de Devrek Belediyespor Ali Koçaklı’yı ısrarla oynatmaya devam etti. Tüm bu yaşananlara itirazlar sonucunda sessiz kalmayan Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu karar aşamasına geldi. TFF bilindiği üzere Daha önce Coca Cola Akademi liginde kırmızı kartlı oyuncuyu 2 resmi maçta oynatan bir takımı ligden düşürmüştü. Konu ile ilgili olarak ismi gazetemizde saklı yetkili ‘bu durum zaten emsal teşkil ettiği için aynı kural Devrek Belediyespor’a da uygulanır. Zira kural her yerde aynıdır. Bahsettiğiniz takım için 4 takım resmi itirazlarını yapmış, incelemeler yapılmış, savunmalar alınmıştır. Şimdi ise karar aşamasına gelinmiştir. Kural der ki ‘2 resmi maçta hükmen cezası alan takım ligden düşürülür. Daha alt lig yok ise 1 yıl müsabakalara katılamaz’.  Kural bu şekildedir. Haliyle bizlerde kural neyse onu uygularız. Büyük ihtimal kararımız 3 resmi maçtan 3-0 hükmen olur. Şayet bu karar verildiği takdirde de otomatik olarak bahsi geçen takım 3 maç hükmen cezası aldığı gerekçesi ile ligden düşürülür’ dedi.  Resmi kararın önümüzdeki hafta içerisinde TFF’nin sitesinde ilan edilmesi bekleniyor.  Şayet karar bu yönde verilirse Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Ligdeki takım sayısı 9’a düşecek ve ligden bu sezon başka bir takım düşmeyecek. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL