Genel Siyaset Tüm Manşetler

HALİL FURAT KEMAL KILIÇDAROĞLU GİBİ TUTARSIZ

AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar; CHP İl Başkanı Halil Furat, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve MHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Gürkan Gülay’ı sert..

HALİL FURAT KEMAL KILIÇDAROĞLU GİBİ TUTARSIZ

37874_hamdiucar02

AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar; CHP İl Başkanı Halil Furat, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve MHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Gürkan Gülay’ı sert sözlerle eleştirdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar; CHP Zonguldak İl Başkanı Halil Furat’ı, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i, MHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Gürkan Gülay’ı ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı sert sözlerle eleştirdi.

İlk olarak geçtiğimiz hafta sonu yapılan CHP’nin önseçimini ve önseçimden galip çıkan Muharrem Akdemir’i değerlendiren Başkan Uçar, şunları söyledi:

“ÇOK İYİ İNSAN OLMAK, ÇOK İYİ İŞ YAPAN ANLAMINA GELMEZ”

“Hayırlı olsun, başarılar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendi içerisindeki demokratik yöntemlerden bir tanesidir. Henüz adaylığı değil, önseçimde önde çıktığı açıklandı. Ama biz bu mücadelede hiçbir zaman kavga olsun istemiyoruz. Herkes kendi projeleriyle halkın karşısına çıksın ve halk da kimi uygun görüyorsa onu seçsin.

Muharrem Akdemir’in kendisine saygı duyuyorum, ancak 3,5 yıl belediye başkanlığı yapan Akdemir’in bundan sonra da ne yapabileceğini Zonguldak halkı çok iyi biliyor. Çok iyi insan olmak, çok iyi iş yapan anlamına gelmez. Bu görevleri üstlenip kendinizi bir dönem göstermişsiniz. ‘Yapabilir mi, yapamaz mı?’ kamuoyunun takdirine bırakıyorum, ama biz çok iddialı projelerle geliyoruz. İktidarımızın da gücünü arkamıza alarak Zonguldak’ta çok önemli fiziksel değişiklikler yapacağımıza halkımıza söz veriyoruz.”

“HALİL FURAT, KEMAL KILIÇDAROĞLU GİBİ TUTARSIZ”

CHP İl Başkanı Halil Furat’ın kendi aday adayları ile arasında yaşanan sözlü tartışmalar ve eleştirini “tutarsızlık” diye nitelendiren Uçar, Furat’ı ciddiye almadıklarını söyledi.

Başkan Uçar, konuşmasında şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı, zaten çok tutarlı açıklamalar yapmıyor. Bugün söylediğini, yarın inkar ediyor. Bize atfen yapmış olduğu açıklamaları hemen yarın çürütüyoruz ve ‘yanlış bilgi almışım’ diyor. Aynı Genel Başkanları gibi böyle tutarsız, duyarsız, bilinçli açıklamalar yapmıyor. Zaten il başkanlığına geldiği günden bugüne kadar yapmış olduğu açıklamalar belli ve şimdiye kadar yapmış olduğu iddiaların hiçbiri doğru çıkmadı. Bu zaman kadar yaptığı açıklamaları da zaten ciddiye de almadık.”

“GÜRKAN GÜLAY’IN HEDEFİ MEDYATİK OLMAK”

Uçar, MHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Gürkan Gülay’ın tek hedefi olduğunu ve belediye başkanı değil, medyatik olmak ve gündemde kalmak olduğunu söyledi.

Gülay’ın Merkez İlçe Başkanlığı döneminde de aynı hareketleri yaptığını belirten Uçar, “İl Başkanı’nın önünde devamlı hareketler ve konuşmalar yaparak, gündemde kalmaya çalıştı. Belli ki, o zamanlarda belediye başkanlığı adına bunları yapmış. Şimdi de belediye başkanı olamayacağını biliyor ve farklı yerlere geçmekte gözü var. Milliyetçi Hareket Partisi Adayı olarak, Zonguldak’ta yapabileceği çok fazla bir şey yok. Böyle bol bol atıp tutmakla bu iş olmuyor. Geçmişte böyle atıp tutanları gördük ve 2-3 anahtar, arabalar, hanlar, hamamlar, evde oturanlara maaş bağlamalar gibi bir takım gökteki bulutları insanlara vaat ettiler. Ama insanlara, ‘nasıl yapacaksınız, bunun ispatı nedir, referansınız nedir?’ diye sorarlar. O nedenle uçuk kaçık bir takım açıklamalarla belediye başkanı olmazsınız. Süreci taşımak istiyorsa, önümüzdeki dönemde siyasette daha iyi bir yer edinmek istiyorsa, böyle medyatik olmakla bir yere gelemezsiniz. Gerçekçi olmakla, toplumun karşısında daha ağır durarak bir yere gelebileceğini düşünüyorum. Tecrübeli bir siyasetçi abisi olarak bu tavsiyelerde bulunuyorum.”

“GÜRKAN GÜLAY, ALİ BEKTAŞ İLE ASLA YARIŞ İÇERİSİNE GİREMEZ”

“Kozlu, Zonguldak’la entegre olmuş ilçelerimizden bir tanesi. Zonguldak’taki insanlarımızın sosyal donatı anlamında gidebildiği en iyi yer Kozlu’dur. Belediye Başkanımız, Kozlu’da bu imkanları sağlamıştır. Zonguldak’ta da sağlayacağını iddia ediyoruz. Suyla ilgili yaptığı açıklamalarla ilgili olarak ise, gerçekler ortada, gidip baksınlar. Bu gibi muhalefetlerle kendisine prim sağlayamaz. Ali Bektaş, çok güçlü ve kararlı bir belediye başkan adayıdır. Ali Bektaş ile ilgili açıklama yaparsa, ‘gündemde kalırım’ diyerek bunları söylüyor. Yoksa Ali Bektaş ile bu yarışın içerisine asla giremez” dedi.

“HALİL POSBIYIK’IN BALON OLDUĞUNU HERKES GÖRECEK”

AK Parti’nin adayı açıklanmadığı için Halil Posbıyık’ın güçlü bir aday gibi göründüğünü ifade eden Başkan Hamdi Uçar, “AK Parti’nin adayı sahalara çıktığı zaman Halil Posbıyık’ın bir balon olduğunu herkes görecek. Halil Posbıyık Ereğli’ye hizmet etmek için aday olmuyor. Önümüzdeki genel seçimlerde milletvekilliğinin önünü açabilmek için aday oluyor. Yoksa ‘Ereğli’ye bir takım hizmetleri getireyim’ düşüncesi içerisinde aday değil. Ereğli’deki halkımızda kimin ne niyetle aday olduğunu biliyor. Bunların örnekleri Zonguldak’ta oldu. İsmail Eşref aday oldu, seçimi aldı ve milletvekilliği için istifa etti. Zararı da Zonguldak’a oldu. Ereğli’de de aynı şeyler olacaktır. O nedenle Ereğli’de; hizmet getirebilecek, makus tarihini değiştirebilecek bir isim olması lazım. Adayımız açıklandıktan sonra gerçekleri halkımızla paylaşacağız” diye konuştu.

“BELDE ADAY ADAYLARIMIZ BİR HAFTA İÇERİSİNDE AÇIKLANACAK”

Belde belediye başkanlarını belirlemede bir çalışma yaptıklarını ve genel merkeze bu raporu ileceklerini ifade eden Uçar, şunları söyledi:

“Genel Merkez beldelerimizle ilgili raporlarımızı istiyor. Bugünden itibaren bitiyor.  Milletvekillerimizin, teşkilatlarımızın, il ve ilçe yöneticilerinin görüşlerini rapor haline getirdik ve bugün itibariyle de tamamlamış olacağız. Sayın Başbakanımız birkaç tane ilçemizle ilgili çalışmalarını bitirdi, ama birkaç ilçe netleşmediği için açıklanmasının istenmediğini bize ifade ettiler. Zannediyorum Sayın Başbakanımızın yurtdışı gezisinden sonra yani ‘önümüzdeki hafta netleşir’ diye düşünüyorum. Aday tespitleri kolay olmuyor ve belli tespitlerden geçiriyoruz. Bir haftalık zaman diliminde inşallah bunların hepsi açıklanacaktır. Bize gelen henüz netleşmiş bir isim de yok.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL