Genel Siyaset Tüm Manşetler

DERDİM KAVGA ETMEK DEĞİL

Ereğli’de ikamet eden Ankaralılar ile Ak Parti buluşmasında Ercan Candan önemli mesajlar verdi. Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Belediye Meclis Üyesi Sabri Dinç’in organizasyonunda Ereğli’de ikamet eden Ankaralılarla buluştu…

DERDİM KAVGA ETMEK DEĞİL

8122_4975-basliksiz-1

Ereğli’de ikamet eden Ankaralılar ile Ak Parti buluşmasında Ercan Candan önemli mesajlar verdi.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Belediye Meclis Üyesi Sabri Dinç’in organizasyonunda Ereğli’de ikamet eden Ankaralılarla buluştu.
 
Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal, Ereğli İlçe Başkanı M.Fatih Çakır ve önceki dönem İlçe Başkanı Av. Adem Öztürk’ün de katıldığı toplantıda konuşan Prof. Dr. Ercan Candan, “Bizim derdimiz Ereğli’de sükuneti sağlamak ve Ereğli’ye huzurun gelmesini sağlamak” dedi.
 
Daha önce kendisinin de bazı kesimler tarafından eleştirildiğini belirten Ercan Candan, “Benim derdim kavga etmek değil, huzur sağlamaktı. Bir yerde kavga yaparsanız iş de yapamazsınız hizmet de” dedi.
 
Koltukların hiç kimsenin babasının malı olmadığına dikkat çeken Prof. Dr. Ercan Candan, “Eğer ben de fazla kalırsam vurun tekmeyi beni de gönderin” şeklinde konuştu.
 
Ereğli’de ikamet eden Ankaralıların tezahürat ve alkışları ile zaman zaman konuşmasına ara vermek zorunda kalan Ercan Candan, isim vermeden Ereğli’nin 70 yaşındaki belediye başkanına seslendi ve şöyle dedi: “Yaşın kemale erdi git artık! Bakın ben Profesörüm ve Üniversitede görev yapıyorum. Üniversitelerde bizim 67 yaşından sonra çalışmamız yasak. Devlet bize diyor ki; Bu yaştan sonra öğrencilere sağlıklı bilgi veremezsin diyor. Üniversitelerde 67 yaşından sonra çalışmak yasakken, biz 80 milyon lira bütçesi olan bir belediyeyi nasıl teslim edeceğiz? Koltuklar kimsenin tapulu malı değil. Zamanı gelince ekşitmeden kalkmak lazım. Kalkmıyorsa görev sizde; Kaldırın…”
 
O’NU SİZ ÇIKARTIN
 
Pazaryerinde esnaflık yapan bir vatandaşın, “Belediye bizi 2 yıldır işyerlerimizden çıkartmaya çalışıyor. Bu konuda bir projeniz var mı?” demesi üzerine Ercan Candan şöyle dedi:
 
“30 MART’TA SİZ ONA ‘ÇIK-GİT’ DEYİN!..”
 
Ankaralılarla Ak Partililerin buluşmasında önceki dönem İlçe Başkanı Ankaralı Avukat Adem Öztürk’de bir konuşma yaparak Ankaralı hemşehrilerinden Ak Parti’ye sahip çıkmalarını istedi.
 
Çok sayıda Ankaralının katıldığı toplantıda konuşan Belediye Başkan adayı Opr. Dr. Hüseyin Uysal da, Ankaralı hemşehrilerine güvendiklerini ve 30 Mart’ta verecekleri destekten hiç kuşkusunun bulunmadığını vurguladı.
 
Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise, Ak Parti’nin bugüne kadar Ereğli’ye verdiği hizmetleri tek tek anlattı ve zaman zaman Belediye’nin engeli ile karşılaştıklarını vurguladı.
 
Çakır, Ereğli’ye öğrenci yurdu için para geldiğini ancak Belediyenin imarda yer göstermediği için paranın geri gittiğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL