logo

18 Mart 2020

CUMHURBAŞKANI VE BAKANLARIMIZ…

Karadeniz Ereğli 2. Amatör Küme takımlarından Kdz Ereğli Spor Kulübü (KES) yazılı bir açıklama yaptı.

Akşam saatlerinde Yönetim Kurulu olarak toplandıklarını belirten Kdz Ereğli Spor Yönetim Kurulu adına Türkiye’nin en genç Antrenörlerinden Emre Kartal haftalık idman sayılarını Koronavirüs nedeni ile 1’e düşürdüklerini açıkladı.

Ayrıca liglerin bu şekilde oynatılmasının tehlike içerdiğini belirten Antrenör Emre Kartal, ‘U-17 ve altı bizim çocuklarımızda U-19 ve A takımdakiler değil mi?’ dedi.

Şu süreçte Cumhurbaşkanı ve Bakanların bizler için kendi sağlıklarından ödün verdiğini söyleyen Kartal, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim dahi BAL Ligi ve amatörleri düşünerek sessimiz olmaya çalışırken amatör takımlarımızın sessiz kalmasına da anlam veremediğini belirtti.

Kdz Ereğli Spor (KES) Yönetim Kurulu adına Antrenör Emre Kartal’ın yaptığı yazılı açıklama şöyle;

‘Allah hepimizi korusun’

Öncelikle tüm dünyayı esaret altına alan Koronavirüsten Allah hepimizi korusun. Dünya gündemini hepimiz yakinen takip ediyoruz. UEFA Avrupa Şampiyonasının ertelenmesi ve bazı ülkelerin liglerini ertelemesi memnuniyet vericidir. Lakin ülkemizde henüz liglerin devam ediyor olması bizleri ve sorucularımızın yanı sıra ailelerini korkutmaktadır. Aileler haklı olarak çocuklarını idmanlara göndermeye korkuyorlar.

‘Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımız kendi sağlıklarından ödün veriyor’

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanlarımız bizlerin sağlığı ve ülkemizin geleceği için adeta kendi sağlıklarından ödün verecek şekilde çalışmalara imza atıyorlar. Önceden aldıkları tedbirler sayesinde ülkemizde durum daha kontrollü ilerliyor. Allah’ın izniyle bu durumdan el birliği ile 14 kuralı uygulayarak kurtulacağız.

‘Liglerin ertelenmesini temenni ediyoruz’

Futbol Federasyonumuzun ligleri ertelemesini temenni ediyoruz. U-17 ve daha altındaki liglere verilen iptal kararı neden U-19 ve A takıma verilmedi? U-17 Liginde oynayan 2003 doğumlu bir oyuncu zaten U-19 Liginde de oynuyor. Alınan kararlar gözden geçirilmelidir.

‘Kulüplerimiz sessiz kalıyor’

Bize emanet edilen gençlere ve ailelerine karşı sorumluğumuz var. İki kişi olarak yan yana gelmeye korktuğumuz şu süreçte idman sayımızı 1’e indirme kararı aldık. Belki de ileride hepten iptal edeceğiz. Hiçbir şampiyonluk oyuncularımızın sağlığından önemli değildir. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim dahi BAL Ligi ve amatörleri düşünerek sessimiz olmaya çalışırken amatör takımlarımızın bu duruma sessiz kalmasına da anlam veremiyorum. Sadece Kdz Ereğli Göztepespor’un idmanlarını tamamen iptal ettiğini ve maçtan maça çıkacaklarını açıkladığını öğrendik. İş spor olmaktan çıktı. Artık ligler bitse de gitsek moduna döndü.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx