Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

CHP’DE İSTİFA VAR..!

CHP İl Başkan Yardımcısı istifa etti. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı Sevcan Özelli istifa etti. Özelli; basit, küçük oyunların içerisinde olmak istemediğini belirterek şunları söyledi. Sevcan Özelli’nin yazılı açıklaması..

CHP’DE İSTİFA VAR..!

chpde_isifa_var_h7896

CHP İl Başkan Yardımcısı istifa etti.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı Sevcan Özelli istifa etti. Özelli; basit, küçük oyunların içerisinde olmak istemediğini belirterek şunları söyledi.

Sevcan Özelli’nin yazılı açıklaması şöyle:

“Kasım 2014 tarihinden beri CHP’nin Zonguldak İl Yönetim Kurulu üyesi ve daha sonra il başkan yardımcılığı görevini yapmaktayım. Partimizin ön seçim çalışmaları sırasında ve takip eden günlerde partili olduğunu söyleyen bazı grupların (Cumhuriyetçi Gelecek Hareketi) ve özellikle Şerafettin Turpçu ve ekibinin sürekli tacizini yaşadım. 12.05.2015 tarihli miting hazırlıkları sırasında aynı ekip içerisinde bulunan İl Başkan Yardımcısı Volkan Alkaç’da baskı ve engelleme yaparak şahsımı sıkıntıya sokmuştur. Bu güne kadar CHP’nin hiçbir faaliyeti içerisinde yer almayan bu şahıs yalnızca patronu Şerafettin Turpçu’ya hizmet etmektedir. Öncesinde ne sokakta ne mahallelerde Şerafettin Turpçu’nun katılmadığı CHP’nin hiçbir etkinliğinde olmamıştır. Şahsıma uygulanan bu engelleme miting de görevli olan Genel Başkan Koruması tarafından da görülmüş ve tarafıma da sorulmuştur. Bu şartla da sahsımın il başkan yardımcılığına ve yönetim kurulu üyeliğini daha fazla yürütmesi mümkün değildir. Çünkü bu olaylar esnasında ve takip eden günler de ne il başkanı ne de milletvekili adayları yanımda dik duramadılar. Bugüne kadar yapılan hatalara, şahsıma yapılan hakaretlere tahammül ettim ama artık bu imkân kalmamıştır. Ben basit, küçük oyunların içerisin de olmak istemiyorum. Cumhuriyet Halk Partili olabilmek için belli ilkelere sahip olmak gerektiğine inanıyorum. Bu ilkesizliğe daha fazla tahammül etmem mümkün değildir. Son günlerde beraber hareket ettiğim arkadaşların kaypaklığı istifamı tetiklemiştir. Bütün bu sebeplerden dolayı CHP il yönetim kurulu üyeliğimden istifa ediyorum. Ancak Atatürk’ ün partisi olan bu güne kadar Türkiye’nin milli birliğini savunan, üniter yapısının devamlılığını isteyen, Atatürk ilkeleri ve partimizin sembolü olan 6 ok doğrultusunda mücadeleye edebilmek amacıyla CHP üyeliğimin devam edeceğini bildiriyorum. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyeliği diğer partilerin üyeliğine benzemez. Cumhuriyet Halk Partili olmak bir yaşam biçimidir, bir felsefedir. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek illa bu partide profesyonel anlamda siyaset yapmak değildir. İlla bir mevki ya da makam sahibi olmak değildir. Oraya bir nefer olabilmektir. Birçok görevlerde bulunduk bu partide ama o görevler hep üzerimizdeki ceketlerdi. Çıkarttık astık, çıkarttık astık, yeniden giydik ama her seferinde o içimizde kalan çıplak benlik bu partinin sade üyeliği oldu. Hep onu savunduk, hep onu koruduk. Ve biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin sade bir üyesi olmaktan gurur duyuyoruz, şeref duyuyoruz, onur duyuyoruz demeyi her zaman içselleştirebildik. Ve bunu içselleştirmeye devam edeceğiz. Halka ve Cumhuriyet Halk Partisine hizmet etmenin yolu sadece belirli koltukları doldurarak olmaz. Parti üyesi olarak da halka ve Cumhuriyet Halk Partisine hizmet etmenin pek çok yolu vardır. İstifamın işleme alınmasını saygılarımla arz ederim”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL