Genel Gündem Tüm Manşetler

CANDAN KUTLAMA

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan CANDAN, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Candan, yayınladığı mesajında, “Kurtuluş mücadelemizin başlaması ve Cumhuriyetin kurulmasında iki önemli..

CANDAN KUTLAMA

ERCAN CANDAN KUTLMA

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan CANDAN, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Candan, yayınladığı mesajında, “Kurtuluş mücadelemizin başlaması ve Cumhuriyetin kurulmasında iki önemli dönüm noktası yer almaktadır. Birincisi 19 Mayıs 1919 günü Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basması ve özgürlük ateşini yakarak tüm Anadolu’yu sarması. İkincisi de 23 Nisan 1920 TBMM’nin açılması, Milli İradeyi Hakim kılmasıdır.” dedi.

Candan, şunları ifade etti:

19 Mayıs 1919 yılında başlayan, dalga dalga tüm yurda yayılan özgürlük ateşiyle milletimiz küllerinden adeta yeniden doğmuştur. Milletimiz, kenetlenerek bir kahramanlık destanı olan “Milli Mücadeleyi” büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmüş, hiçbir zaman esareti kabullenmeyeceğini tüm dünyaya duyurmuştur.

Atamız, bu iki önemli tarihi ülkemizin teminatı olan çocuklara ve gençlere bayram olarak hediye etmiştir. Bu hediye çocuklarımıza ve gençlerimize aynı zamanda bir mesaj vererek sorumlulukta yüklemiştir.

Gençlerimize şanlı bir geçmişin mirasçıları olduklarını, milletimizin kültür, inanç ve değerlerinize sahip çıkarak Cumhuriyetimizi daha da yüceltmelerini, demokrasimizi güçlendirerek ülkemizi muasır medeniyetlere taşımalarını bayrağı sizden sonraki gençlere onurla, gururla devretmeleri gerektiğini bildirmiştir.

Bu vesilesi ile;  Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere değerli silah arkadaşlarını, isimlerini bilmediğimiz nice kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyor tüm hemşehrilerimizin bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL