Genel Gündem Tüm Manşetler

BUGÜN VARIZ YARIN YOKUZ

İl Genel Meclis üyeleri ve muhtarlara seslenen Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, “Bize gelen vatandaşı anne babamız yerine koyarak hizmet sunalım. Makamlar koltuklar kimseye baki değildir, bugün varsın yarın yoksun. Vatandaşımız..

BUGÜN VARIZ YARIN YOKUZ

vatandas-hizmet-bekliyor

İl Genel Meclis üyeleri ve muhtarlara seslenen Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, “Bize gelen vatandaşı anne babamız yerine koyarak hizmet sunalım. Makamlar koltuklar kimseye baki değildir, bugün varsın yarın yoksun. Vatandaşımız bir taş üstüne bir taş koyanı hiçbir zaman unutmaz, her zaman övgü ile bahseder. Makamlar ego için değil hizmet içindir, buna göre davranalım” dedi.

 

Kdz.Ereğli Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Kurulu gerçekleştirildi. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay başkanlığında yapılan genel kurul saygı duruşu ile başladı. Aralarında yeni seçilen İl Genel Meclis üyeleri ve muhtarlar da bulunan birlik üyelerine seslenen Kaymakam İbrahim Çay, halkın hizmet beklediğini bu doğrultuda herkesin üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirmesi gerektiğini vurguladı. Kaymakamlık olarak çalışan muhtarın her zaman yanında olduklarını bu doğrultuda desteklerin süreceğini belirten Kaymakam İbrahim Çay, şeffaflık çağrısı da yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

 

SU ÜCRETLERİNİN FİYATLARI BELİRLİ

Köylerimizde su ücretlerinin toplanması işi vardır. İl Özel İdaresinin çıkartmış olduğu genelgeler doğrultusunda su ücretleri tespit edilmiştir. Bu konuda muhtarlarımız ton hesabı üzerinden belirlenen miktarlarda paraları toplamalıdırlar. Ne yazıktır ki önce kendi etrafımızdaki kişilerden paramızı alacağız, imece ise önce kendimiz çalışacağız ardından diğer kişilerden bekleyeceğiz. Hem il genel meclisi hem muhtarlarımız olsun vatandaşlarımızı kucaklamalıyız. Oy verip vermemesi önemli değil bizi o ilgilendirmez biz köylerimize hizmet götürmek için varız. Herkes aday olur ama biri seçilir. Seçilen kişi o köye bulunduğu yere hizmet etmekle yükümlüdür. Biz bundan önceki muhtarlarımız ve il genel meclis üyelerimiz ile çok güzel çalışmalara imza attık. Ben bundan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

 

“İŞÇİLİĞİ KÖYLÜ YAPIYOR”

2013 Yılında 60 bin metre kare parke döşedik, 60 bin ton çimento verdik, bu büyük bir başarıdır. Biz sadece parkesini ve çimentosunu veriyoruz diğer alt yapılarını ve işçiliğini köylülerimiz yerine getirmektedir. Ben köylülerimize özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum. 93 Yaşındaki hanımların çalıştığını görünce duygulandık. Şeffaf ve açık olun, hesap verebilir olalım. Ne yapıyorsak köyde herkes bilmeli. Birlik ve beraberlik içerisinde yapılmayacak şeyler yoktur. Önce kendimiz çalışalım ondan sonra da karşı taraftan isteyelim. Çalışmalarımız devam edecektir bu bir görev değişimidir, hizmetin durması demek değildir. Hizmetin daha aktif şekilde devam etmesi gerekir.

 

“ÇALIŞANIN YANINDAYIZ”

Çalışan iş yapan muhtarlarımızın her zaman yanındayız. Gece gündüz arayabilirler. Hizmet için seçildiniz, taş üstüne taş koymak için seçildiniz. Yapılamayacak işleri köylerimizde başardık. Vatandaşımıza Güleryüz, şefkatli davranış bizden beklediği odur. Kendimizi bize gelen vatandaşı anne babamız yerine koyarak hizmet sunalım, makamlar koltuklar kimseye baki değildir, bugün varsın yarın yoksun. Vatandaşımız bir taş üstüne bir taş koyanı hiçbir zaman unutmaz, övgü ile bahseder. Makamlar ego için değil hizmet içindir, buna göre davranalım. Evi olmayan ihtiyaç sahiplerini belirleyin. Devletimizin pek çok imkanları vardır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak destekler var” dedi.YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL