Eğitim Genel Gündem Tüm Manşetler

BU YÜZLERİ GÜLDÜREN ERDEMİR..!

Toplum yararına olan konularda gönüllü olarak yer almayı prensip edinen Erdemir; ülke ekono­misine değer yaratırken bulunduğu bölgenin toplumsal yaşamının zenginleşmesinde aktif rol oynuyor, iş süreçlerinin bir parçası olarak değerlendirdiği toplumsal..

BU YÜZLERİ GÜLDÜREN ERDEMİR..!

DSC_1905

Toplum yararına olan konularda gönüllü olarak yer almayı prensip edinen Erdemir; ülke ekono­misine değer yaratırken bulunduğu bölgenin toplumsal yaşamının zenginleşmesinde aktif rol oynuyor, iş süreçlerinin bir parçası olarak değerlendirdiği toplumsal gelişime yönelik katkı faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Teknolojik gelişmeler her alanda olduğu gibi eğitimde de büyük dönüşümleri beraberinde getiriyor.  Bilgisayarların günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olduğu günümüzde, göze ve kulağa aynı anda hitap eden destek materyalleri yeni öğrenme fırsatlarının oluşturulması ve özellikle ilköğretim çağındaki öğrencilerin yaratıcılıklarının geliştirilmesi bakımından önem taşıyor. Günümüz teknolojisi her alanda olduğu gibi eğitim sektörüne de yenilikler getirirken, bilgiye ulaşmanın en kolay yolu olan teknolojik ürünler, okullarımızda eğitim araç ve gereçleri arasında yoğun bir şekilde yer alıyor.

 

Bugüne kadar birçok okul yaptıran, bölgemizdeki okullara fen laboratuvarları, konferans salonu ve spor salonları kazandıran, okulların teknik donanım ve onarım ihtiyaçlarını karşılayan Erdemir, bu yıl da ilçe merkezindeki okullara göre daha az imkana sahip olan köy okulları başta olmak üzere 15 okulu teknolojik eğitim araçlarına kavuşturarak, eğitime olan desteğini sürdürüyor.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ihtiyaç tespit çalışması sonucunda 15 okul belirlendi ve 16 Şubat 2015 tarihinde 10 adet akıllı tahta ve projeksiyon cihazı, Şehit Noyan Aydın İlkokulu,  Gebe İlkokulu, Pınarcık Ertuğrul Gazi İlkokulu,  Şehit Madenci, Ortaokulu, Sücüllü İlkokulu, Yazıcılar İlkokulu, Bakırlık Çınar Boru İlkokulu, Ali Veli Güzel İlkokulu, Pınarcık Yaslar İlkokulu ve İmranlar İlkokulu’na, 5 adet diz üstü bilgisayar da Gülüç Vesile Dikmen İlkokulu, Gebe İlkokulu, Hasankahyalar İlkokulu, Kızılcapınar Ortaokulu, Pınarcık Yaslar İlkokulu’na Erdemir yöneticileri tarafından teslim edildi.

 

Erdemir Grubu her alanda topluma katkı faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Eğitime Destek

Erdemir’in ve İsdemir’in yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim ettiği 9 okulda öğrenciler geleceğe hazırlanıyor. Erdemir Grubu Şirketleri bulundukları bölgelerdeki eğitim kurumlarının teknik donanım, bakım-onarım, eğitim materyali taleplerini karşılıyor, öğrenci yurdu yapımına katkı sağlıyor, çocukların daha iyi fiziksel koşullarda eğitimlerini sürdürmelerine yardımcı oluyor. Ereğli ve İskenderun’da çeşitli okulların elektrik, su ve ısınma ihtiyaçlarını da karşılıyor. Erdemir Grubu her yıl lise ve üniversite düzeylerinde sağladığı staj imkanları ile gençlere kendilerini geliştirme fırsatı sunarken, düzenlediği yarışmalarla farklı alanlarda eğitimi ve genç yetenekleri destekliyor. Bu kapsamda Erdemir Grubu çeliğin yaşamımızdaki varlığına sanat yoluyla dikkat çekmek, sanat eğitimine katkıda bulunmak amacıyla, çelik ve yaşam konulu fotoğraf yarışması, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle üniversitelerin heykel bölümü öğrencilerine yönelik olarak iki kez “Çelik ve Yaşam” konulu Ulusal Çelik Heykel Yarışması düzenledi. 2007-2012 yılları arasında OYAK Grubu şirketlerinin kurulu bulundukları illerde gerçekleştirdiği Liselerarası Matematik Yarışması’nın Zonguldak, Hatay, Sivas ve Kırıkkale organizasyonlarını yürüttü ve birinci olan okullara fen laboratuvarları yaptırdı.

 

Erdemir Karadeniz Ereğli’de ortaokul ve lise düzeyinde yaklaşık 1000 öğrenciyi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Toplum ve Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin bilimin önemini kavratma, bilimsel düşüncenin kazanımları ile öğrencileri tanıştırma, deneylemeler ile öğrenmeyi pekiştirmek amacıyla hayata geçirdiği “Bilimi Topluma Götürme Projesi” ile buluşturdu. Teknolojik gelişmeler paralelinde Ereğli’de e-öğrenmenin yaygınlaştırılmasını sağlamak, yeni eğitim materyalleri ve öğrenme metotları ile öğrencileri buluşturmak amacıyla Erdemir İlköğretim Okulu’na online eğitim aboneliği sağladı ve Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Sanat Bilim Dil Günleri etkinliğini destekledi.

 

Tiyatro imkanlarından uzak olan Ereğli’de küçük yaştaki çocuklara tiyatro sevgisini aşılamak, sanat aracılığı ile çocukların zihinsel ve duygusal gelişimine yardımcı olmak, küçük yaşta sanat zevki ve estetik duygusu kazanmalarına ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla Erdemir, 5 yıldan bu yana çocuk tiyatrosu düzenliyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen ve geleneksel bir tiyatro şenliğine dönüşen etkinlik kapsamında sadece 2014 yılında 1000 çocuk “Pinokyo” isimli oyunu seyretti ve tiyatronun büyülü dünyasıyla tanıştı.

 

Sağlıklı Nesillerin Gelişimine Katkı

Çelik gibi bir nesil sloganıyla Ereğli’deki köy okullarında yürüttüğü diş ve sağlık taramaları, Ereğli çevresindeki mevcut sağlık kurulumlarının fiziksel şartlarının ve tıbbı donanımlarının iyileştirilmesi, Bölgedeki Hastanelere otomasyon sistemi kurulması, Ereğli çevresinde 2 sağlık ocağı inşa edilmesi, bölgedeki engelli vatandaşların sosyal yaşam içerisinde aktif rol alabilmeleri için ihtiyaç duydukları akülü araba, işitme cihazı vb. donanımların sağlanması,  Erdemir’in sağlık alanında gerçekleştirdiği katkı faaliyetleri arasında yer alıyor.

 

Kamu Kurum ve Kuruluşlarıyla İşbirliği

Erdemir Grubu Şirketleri yerel sorunların çözümüne ve imkanların geliştirilmesine katkı sağlamak için Kamu Kurum ve Kuruluşları ile de işbirliği yapıyor ve bu kurumların sunduğu hizmetlerin yürütülmesini kolaylaştıracak desteklerde bulunuyor. Ayrıca çeşitli Vakıf, Oda ve Dernekler ile ortaklaşa konferans, seminer gibi etkinlikler düzenliyor, üniversitelerin etkinliklerine katkı sağlıyor, dernekler ile işbirliği içerisinde meslek edindirme eğitimleri düzenliyor, Halk Eğitim Merkezi’ne eğitim malzemeleri sağlıyor.

 Çalışanların Gönüllü Katılımı ve Diğer Faaliyetler

Erdemir Grubu Şirketleri, kurulu bulundukları bölgelerde, eğitim, kültür/sanat ve sağlık alanlarındaki faaliyetlerinin yanı sıra toplumun yaşam kalitesinin geliştirilmesine ve hayır işlerine yönelik faaliyetler de yürütüyor. Çalışanların rekor seviyelerde katılım sağladığı kan bağışı kampanyalarını ve ihtiyaç sahiplerine yapılan gıda, giyecek ve yakacak yardımlarını, sünnet şölenlerini, ağaçlandırma faaliyetlerini sürdürüyor. Grup, doğal çevreyi koruma, enerji tasarrufunun önemi ve kazanımları, iş güvenliği gibi konularda bilgi ve deneyimlerini çalışma hayatına hazırlanan öğrenciler başta olmak üzere, kurum ve kuruluş çalışanları ile paylaşıyor, bu konulardaki toplumsal bilincin gelişmesine katkı sağlıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL