Genel Siyaset Tüm Manşetler

BU İKİLİ ÇOK İŞ YAPAR

AKP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, “Biz yapamayacağımız işlerin sözünü vermeyiz” dedi ve Kdz. Ereğli’ye marina ve liman yapımı için hareke geçildiğini açıkladı.   2007 yılında Yüksek Planlama Kurulu..

BU İKİLİ ÇOK İŞ YAPAR

eregliye-marina-ve-liman-mujdesi

AKP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, “Biz yapamayacağımız işlerin sözünü vermeyiz” dedi ve Kdz. Ereğli’ye marina ve liman yapımı için hareke geçildiğini açıkladı.

 

2007 yılında Yüksek Planlama Kurulu tarafından kabul edilen ve ihaleye çıkarılan Kdz. Ereğli Marina Projesini aradan geçen 17 yıl sonra yeniden  gündeme getiren AKP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan yazılı bir açıklama Yaptı. Milletvekili Candan,  Kdz. Ereğli’ye gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Hızırreis Deniz ile Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin Şevli’nin ziyaretlerinin ardından Marina Projesinin gerçekleştirilmesi için düğmeye basıldığını, ayrıca işadamlarının  uzun yıllardır talebi olan Tersaneler Bölgesi’nde liman yapımı için de harekete geçildiğini bildirdi.

Candan’ın, marina ve liman konusunda kamuoyunu bilgilendirmesiyle ilgili olarak partiden yapılan açıklama şöyle:

“Benim yaklaşık 1 yıldır tersaneler bölgesindeki liman izni için kendisine defalarca gitmiştim. Daha önce gündeme getirdiğimiz marina, Belediye Başkan adayımızın projesinde de var. Bu iki konu hakkında ziyarete geldiler. Ereğli’de Liman Başkanlığı’nda Kdz.Ereğli’deki Limanların faaliyetleri kapasiteler konusunda görüşmelerde bulunduk. Oradan Erdemir Limanını ve Erdemir’i gezdik, tersaneler bölgesine giderek tersaneci arkadaşlarla görüştük oradaki limanlara baktık, olabilirliğine baktık. Deniz Ticaret Odası’nın ardından Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret ettik. Biz Kdz.Ereğli bölgesinde milletvekili seçildiğimden bu güne hiçbirşeyi taraflarla görüşmeden yapmadık bu kapsamda esas kullanıcı olan işadamları ile bir araya geldik. Onların neler istediğini birinci ağızdan kendi müsteşar yardımcımız dinlediler, notları aldılar. Bizim söylediğimiz gibi tersaneler konusundaki gelişmelerin adım adım ilerlediğini halkımız da önümüzdeki günlerde görecektir. Tersanelerin oradaki liman açılacaktır. Bununla birlikte oraya çok sayıda gemi gelecektir. Bizler verdiğimiz sözlerin arkasındayız, Ereğli’ye bir marina yapılacak dedik ise yapılacaktır. Bu zamana kadar söz verip yapmadığımız iş neredeyse yoktur. Biz yapamayacağımız işlerin sözünü vermeyiz, 3 gün sonra da unutmayız. Eğer yeterince bir destek olsaydı, yani Ereğli Belediyesi ile uyumlu çalışmış olsaydık, Ereğli Belediyesi bizden bir belediye olmuş olsaydı ben Ankara’da bu yaptıklarımın daha fazlasını yapardım. Çok daha fazla hizmet getirirdim. Benim adıma belediye başkanı da burada çalışıyor olacak uyumlu çalışacaktır,  bir çok projeyi bir çok yatırımı birlikte Ankara’dan Ereğli’ye getirme fırsatı bulacaktık. 2.5 yıldır yaptıklarımızı halkımız görüyor, köprülü viyadükten tutun, Adliye Binasına, 14 tane yeni okul, yeni hastane başta olmak üzere pek çok hizmeti gerçekleştirdik. Artık sıra belediyeye geldi. Bu yola birlikte çıktık, seçimi kazandığımızda Ankara’dan daha fazla yardım getirebileceğimize yürekten inanıyorum”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL