Genel Siyaset Tüm Manşetler

UYSAL PAZARYERİ ESNAFI İLE BİRLİKTEYDİ

Ak Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Opr.Dr.Hüseyin Uysal, pazaryeri esnafı ile bir araya geldi.   Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Ak Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Opr.Dr.Hüseyin Uysal, pazaryeri esnafı..

UYSAL PAZARYERİ ESNAFI İLE BİRLİKTEYDİ

uysalkisla

Ak Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Opr.Dr.Hüseyin Uysal, pazaryeri esnafı ile bir araya geldi.  

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Ak Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Opr.Dr.Hüseyin Uysal, pazaryeri esnafı ile bir araya geldi.  Gündemde yıllardır konuşulan pazaryerinin durumu konuşuldu. Ak Parti’den konuya ilişkin gönderilen yazılı açıklama aynen şu şekilde:

“BİZİ BELEDİYE’DEN KOVMAYACAKSINIZ DEĞİL Mİ?”

Anket sonuçlarına göre Ereğli’de seçimi garantileyen Ak Parti’nin genç adayı Opr. Dr. Hüseyin Uysal ve ekibi, Belediye meclis üyesi Fevzi Ekşi’nin tertibiyle, pazaryerinde pazarcı esnafıyla bir araya geldi.. Pazaryeri toplantısına pazaryeri esnaflarından bir kadının; “Posbıyık bizi yanına bile almıyor. Bizi belediyeden kovuyorlar”, sözleri ve Mehmet Ekşi’nin Posbıyık’a hitaben yazdığı şiirleri damgasını vurdu. Fikirleri bile sorulmadan belediyenin kendilerine ‘Modern Pazaryeri’ adı altında bir ‘ucube’yi dayattığını belirten esnafa ‘Düşlediğiniz pazaryeri’ni beraber yapacağız’ diyen Ak Parti heyeti, yoğun bir kalabalık tarafından dakikalarca alkışlandı.

 

“SANDIKTA GÖSTERİN”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Meclis üyesi Esra Alpago, “Burayı en çok kulanlar sizlersiniz. Siz nasıl bir pazaryeri istiyorsanız. Söz veriyoruz, bizler size o pazaryerini inşa edeceğiz. Biz pazaryerinin olduğu yerde kalması taraftarıyız. 150 yıllık bir tarihi olan burayı, sizlerden koparmak büyük haksızlık olur, düşüncesin-deyiz. Lütfen karar verin nerede, nasıl yaşamak istiyorsunuz? Ve bu kararınızı da sandıkta gösterin” dedi.

 

“AVM’DE PAZARCILIK OLUR MU?”

Alpago’nun ardından konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, 25 yıldır pazaryerinin ileriye değil devamlı geriye doğru gittiğini belirten Çakır; “Paranın kazanılmadığı yerde, huzur ve mutluluk olmaz. Bugüne kadar Ereğli’yi planlayanlar, sahilden başka hiçbir yeri planlamamışlar. Pazaryerini hele tamamen unutmuşlar. Birde çıkıyor oradan ben ‘Sebzeci Kadir’in oğluyum’ diyor. Böyle bir pazarcılık anlayışı olur mu? AVM’de pazarcılık yapılır mı? Bu nasıl zihniyettir. Sizlerin görüşüne bile başvurulmadan oraya bir AVM yapıldı. Size de ‘pılınızı-pırtınızı toplayın gelin’ diyor. Böyle bir diktatörce anlayış olur mu, sizlerin benim paralarımızda çaka satmak olur mu?” dedi. Çakır’ın konuşmasının ardından söz alan Ak Parti’nin genç başkanı Opr. Dr. Hüseyin Uysal,  Ak Parti’nin katılımcı belediyecilik modelini Ereğli’ye uygulacaklarının altını çizerek; “Siz isteyin, biz yapalım” dedi.

 

BU ŞİİR ÇOK KONUŞULACAK!..

Pazaryeri esnaflarından Mehmet Ekşi’nin Posbıyık’a hitaben yazdığı şiirleri okumasıyla damgasını vurduğu toplantı alkışlar eşliğinde son buldu”

 

YORUMLAR (1)

  1. gerçek ereğli’l diyorki:

    ağzı olan konuşuyor arkadaş biz lafa değil icrata bakarız diyenler kac dönemdir gülüc için yaptığınız icratları göremedik nedense milleti kandırmckta üstüneze yok valla o projeleri şimdiye kadar neden gülüc belediyesine uygulamadınız pekı 🙂

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL