Genel Gündem Tüm Manşetler

BAYGINLIK GEÇİRENLER OLDU

Kdz.Ereğli ilçesinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında yapılan atletizm yarışlarında bazı öğrenciler baygınlık geçirdi. Etkinlikler çerçevesinde, ilçe merkezindeki sahil bulvarında orta öğretim ve lise öğrencileri arasında atletizm yarışları yapıldı. Kız..

BAYGINLIK GEÇİRENLER OLDU
hem-agladilar-hem-kostular

Kdz.Ereğli ilçesinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında yapılan atletizm yarışlarında bazı öğrenciler baygınlık geçirdi.

Etkinlikler çerçevesinde, ilçe merkezindeki sahil bulvarında orta öğretim ve lise öğrencileri arasında atletizm yarışları yapıldı. Kız öğrenciler, yaş gruplarına göre 800, 1200 ve 1500 metre; erkek öğrenciler ise 1000, 1500 ve 2000 metre koşusunda ter döktü.

Kız öğrencilerden bazıları yarışı bitirmekte zorlanırken bazıları da koşuyu tamamlamasının hemen ardından rahatsızlandı. Öğretmenler rahatsızlanan öğrencilere bir süre bitiş alanında yürütmeye çalıştı, yere oturanları ise kaldırdı.

2 Kız öğrenci nefes alamadıklarını belirtince 112 Sağlık Ekipleri tarafından ilk müdahale gerçekleştirildi.

Yine yarışlarda sakatlanan 1 erkek öğrenciye sağlık ekipleri tarafından tıbbi destek sağlandı. Bazı öğrencilerin göz yaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe genelinde düzenlenecek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında ödülleri verilecek.

 

İlgili Galeri

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL