Genel Gündem Tüm Manşetler

1994 DOĞUMLULAR DİKKAT !

Zonguldak Askerlik Şubesi Başkanı Personel Albay Taner Karakçı, er statüsündeki yükümlülerin iki grup halinde silah altına alınacağını bildirdi.  Karakçı, yaptığı yazılı açıklamada, yükümlülerin 1994/4 tertip olarak 14 Ekim-6 Kasım ve 3-19 Aralık tarihlerinde iki grup..

1994 DOĞUMLULAR DİKKAT !
24364
Zonguldak Askerlik Şubesi Başkanı Personel Albay Taner Karakçı, er statüsündeki yükümlülerin iki grup halinde silah altına alınacağını bildirdi. 

Karakçı, yaptığı yazılı açıklamada, yükümlülerin 1994/4 tertip olarak 14 Ekim-6 Kasım ve 3-19 Aralık tarihlerinde iki grup halinde silah altına alınacağını, sevke tabi tutulanların sınıf ve eğitim merkezlerini gösteren listelerin askerlik şubesine asıldığını belirtti.

Sevk evraklarının 14 Ekim’den itibaren verilmeye başlandığını ifade eden Karakçı, şunları kaydetti:

”Toplu sevkler 3-6 Kasım’da yapılacak. Sevk evraklarını almak üzere şubemize başvuracak yükümlülerin nüfus cüzdanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Askere alınacakların evraklarını en geç 6 Kasım’a kadar almaları lazım. Evraklarını almayanlar ile aldığı halde birliklerine katılmayanlar, bakaya suçunu işlemiş olacaklarından askeri mahkemeye verileceklerdir.” (AA)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL