Genel Gündem Tüm Manşetler

BAŞKANLIK VEKALETİ DOLU GEÇTİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Ankara ziyaretleri nedeniyle başkanlığa vekâlet eden Hasan Pınarcık, önce bir marketin açılışını yaptı, sonra yeni belediye binasını ve her gün 2 bin kişiye verilen..

BAŞKANLIK VEKALETİ DOLU GEÇTİ

DSC_0231

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Ankara ziyaretleri nedeniyle başkanlığa vekâlet eden Hasan Pınarcık, önce bir marketin açılışını yaptı, sonra yeni belediye binasını ve her gün 2 bin kişiye verilen iftar yemeğinin binasını gezdi. Gün içinde AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Yönetim Kurulu ile ZERÇEV-Erişgem Başkanı Cevat Kır’la biraya gelerek karşılıklı görüş-alışverişinde bulundu.

Migros Jet’in açılışına katılarak bir konuşma yapan Başkan Vekili Pınarcık, Ereğli’de yeni açılan işyerlerinin desteklenmesi gerektiğini belirten konuşmasında; “Öncelikle bir dizi görüşmeler yapmak için Ankara’ya giden Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal’ın selam ve sevgilerini iletmek isterim.

BÖLGEDE EKONOMİK HARAKETLELİK OLACAK

Her şeyden önce her yeni işyerinin açılışı Ereğli için yeni bir istihdam demek. Ben işyeri sahiplerine bu açıdan teşekkür ediyorum. Bu bölgedeki ekonomik hareketlilik, belediye binamızın Eylül sonu Ekim başı bu bölgeye taşınacağını düşünürsek daha da artacaktır. İşyerimizde huzur içinde çalışmanızı diliyor, bol kazançlar temenni ediyorum.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından marketi gezen Pınarcık’a, Migros marketler zinciri Bölge Müdürü Tunç Öncü, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Başel, Belediye Meclis üyeleri Fevzi Ekşi, Mehmet Erdoğan ve Zabıta Müdürü Alptekin Dursun eşlik etti. Başkan vekili Pınarcık, Belediye’nin yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu.

ENGELLİLERİN ENGELİNİ KALDIRIYORUZ.

Pınarcık, Başkan Yardımcısı İsmail Başel ve Belediye Meclis üyeleri Fevzi Ekşi ve Mehmet Erdoğan, tüm belediye birimlerini bir çatı altına toplanmak ve belediye’nin işleyişinde performans artışı sağlamak amacı taşıyan yeni belediye hizmet binasında incelemelerde bulundu.

İncelemelerle ilgili açıklama yapan Pınarcık, özellikle engellilerin rahatlıkla faydalanabileceği yeni belediye hizmet binasına Eylül ayı sonları veya Ekim ayı başında faaliyete geçirileceğini belirtti.

2 AY İÇİNDE YENİ BİNAMIZA TAŞINMAYI PLANLIYORUZ

Pınarcık; “Gördüğünüz gibi yeni hizmet binamız tamamlanmak üzere. 2 ay içerisinde buraya taşınmayı hedefliyoruz. Bildiğiniz gibi yıllardır engelli vatandaşlarımızın mağdur edildiği bir binada hizmet vermeye çalışıyorduk. Yeni hizmet binamızda engelli vatandaşlarımız için tüm engelleri ortadan kaldırıyoruz.

Engelli vatandaşlarımız bu binada istedikleri anda Belediye yetkililerine ulaşabilecekler. Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Buraya taşınırken hiçbir masraf yapmıyoruz. Eski binamızdaki kullanılabilir tüm her şeyi buraya getiriyoruz. Ereğli halkına şimdiden hayırlı olsun. İnşallah burada çok daha iyi hizmet vereceğiz.”  şeklinde konuştu.

İFTAR YEMEKLERİNİN HAZIRLANDIĞI YEMEKHANEYİ GEZDİ

Pınarcık gün içinde Belediye Başkan yardımcısı İsmail Başel ve Belediye Meclis Üyeleri Fevzi Mazlum, Fevzi Ekşi, İhsan Yazıcıoğılu, Ayhan Atay ve Sezai Meriç ile birlikte Belediye İftar Çadırında yemeklerin hazırlandığı yemekhaneye giderek incelemelerde bulundu. Söz konusu yemekhane çalışan 20 personeli özevirili çalışmalarından dolayı kutlayan pınarcık, “Her gün 2 bin kişiye yemek hazırlamak ve bu yemekleri vatandaşlarımıza ulaştırmak kolay bir iş değil” dedi.  

Pınarcık gün içinde AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri ile ZERÇEV-ERİŞGEM Başkanı Cevat Kır’la biraya gelerek karşılıklı görüş-alışverişinde bulundu. 

DSC_0301

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL