Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

BAŞKAN YOKLUĞUNDA DARBE GİRİŞİMİ

  Vekaleten oturduğu koltukta ilk iş olarak Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek’i Hal Müdürlüğüne göndermek isteyen daha önce de CHP’den ihraç edilen Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Fevzi Ekşi’nin bu..

BAŞKAN YOKLUĞUNDA DARBE GİRİŞİMİ

fevzi ekşi görevden aldı

 

Vekaleten oturduğu koltukta ilk iş olarak Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek’i Hal Müdürlüğüne göndermek isteyen daha önce de CHP’den ihraç edilen Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Fevzi Ekşi’nin bu talimatı olay yarattı.

 

Ankara’dan apar topar dönen Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Uysal, Belediye girişinde muhtarlar, vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Makamında basın toplantısı düzenleyen Uysal, ihanete uğradıklarını ve Ereğli halkına ahlaksızlık yapıldığını söyledi.

 

“Ereğli dışına çıktığımda belli sıra ile belediye meclis üyesi arkadaşlarıma belediye başkanlığını vekaleten bırakıyorum. Bugün de bir arkadaşımıza bıraktık, fakat olanların ne mantıkla ne akılla ne ahlakla ne kişilik ile ne Ak Parti misyonu vizyonu ile hiçbir alakası olmayan bir durum ile karşı karşıya geldik”

 

“Ereğli halkı ile bir bütünüz, bizi yolumuzdan hiçbir güç, hiçbir ahlaksız davranış, Ereğli halkına Ak Parti hizmetlerini buluşturmaktan geri kalmayacaktır, yolumuzdan bizleri döndürmeyecektir, biz hizmet için varız. Bunu yapanlar araya girenlerin de yanına kar kalmayacaktır, bunun içinde olanlar, tezgahlayanlar, bunu düşünenler, canla başla çalışan arkadaşlarıma Ereğli halkına saygısızlık yapmışlardır”

 

“Bu makam hesaplaşma makamı değildir. Şunu herkes bilsin hiç kimse sağa sola kıvırmasın Ercan Candan ile ben yola çıktım, Ercan Candan ile yola devam edeceğim, ben onu bunu bilmem. Benim haberim olmadan sinek bile uçmaz”

 

30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Ak Parti’den Ereğli Belediye Başkanlığını kazanan Hüseyin Uysal, sabah saatlerinde projelerin durumunu görüşmek üzere Ankara’ya giderken yerine bir önceki dönem CHP’den Belediye Meclis Üyesi olan ve daha sonra Ak Parti’ye katılan yeni dönemde de Ak Parti’den Belediye Meclis Üyesi seçilen Fevzi Ekşi’yi vekaleten bıraktı.

 

CÖBEK’İ GÖREVİNDEN ALIN TALİMATI

Ekşi, iki günlüğüne oturduğu belediye başkanlığı koltuğunda ilk iş olarak Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan’ın bir dönem danışmanlığını yapan ve seçimlerin ardından Ereğli Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen İbrahim Cöbek’i Hal Müdürlüğüne, Hal Müdür Vekili Tayfun Özcan’ı Başkan Yardımcılığı görevine de getirilmesi yönünde talimat verdi.

 

BASINI TELEFONLA ARAYARAK DAVET ETTİ

Ekşi, ilçede yerel ve ulusal basın temsilcilerini de tek tek telefonla arayarak “acil basın toplantısı yapacağım” diyerek başkanlığa davet etti. Olayın Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a bildirilmesinin ardından 14.30’da yapılması planlanan basın toplantısına zabıta müdahale ederek basın mensuplarını belediyeden çıkarttı ve belediye binasına basın mensuplarının girmesine izin verilmedi.

 

UYSAL ALKIŞLARLA KARŞILANDI

Ankara’dan dönen Hüseyin Uysal, belediye önünde kalabalık bir grup tarafından alkışlarla karşılandı, başkanlık makamına çıkan Uysal’ın ardından içeri girmek isteyen 1 kişi zabıta ile tartıştı, zaman zaman itiş kakışın yaşadığı olay kapıların açılması ile son buldu.

 

“PROJELERİMİZİ ANKARA’YA TAŞIYORUZ”

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal düzenlediği basın toplantısında yaşananlara büyük tepki gösterdi. Uysal, “Ben ve arkadaşlarım düzenli olarak Ankara’ya gidiyoruz. Biz projelerimizi Ereğli ile ilgili yapacaklarımızı önce Milletvekilimiz Prof.Dr.Ercan Candan ve merkezimiz ile paylaşıyoruz, onların desteğini alıyoruz. Merkezde de bizlere ilgi ve alaka ile yaklaşarak projelerimizi destekliyorlar, Ankara’ya bunun için gittik. Bu bizim Ankara’ya gidişimiz rutin her zaman yaptığımız gezilerden bir tanesi idi.

 

NE AHLAKLA NE KİŞİLİK İLE…

Görüldüğü gibi ben belediye başkanı olarak Ereğli dışına çıktığımda belli sıra ile belediye meclis üyesi arkadaşlarıma belediye başkanlığını vekaleten bırakıyorum. Bugün de bir arkadaşımıza bıraktık, fakat olanların ne mantıkla ne akılla ne ahlakla ne kişilik ile ne Ak Parti misyonu vizyonu ile hiçbir alakası olmayan bir durum ile karşı karşıya geldik. Gördüğünüz gibi bizler biriz, bizler tek yüreğiz.

 

“İHANET İLE KARŞI KARŞIYA KALDIK”

Arkadaşlarım ve bizler Ereğli’ye hizmet için koşarken ihanet ile karşı karşıya kaldık. Bu yola giden yolda yürüyen koşmak isteyen insana ihanet etmektir, bu çelme takmaktır, bu cana kıymaktır, bu ahlaksızlıktır, buna başka tabir bulamıyorum. Bu yapılanlar şahsıma karşı değil Ereğli halkına karşı yapılmıştır. Bu hizmet yarışında arkadaşlarımız ile koşarken hizmet için canla başla mücadele ederken bu anlamsız bu ahlaksızlıktan başka bir şey değildir.

 

“AHLAKSIZ DAVRANIŞ”

Biliyorsunuz Ak Parti hizmetleri ile ön plandadır, hizmet belediyeciliği demektir, Ak Parti bir çınardır. Yeni Türkiye’nin yol haritasıdır bizler de Ereğli olarak bunu sancaktarıyız. Bizler hizmet için varız, arkadaşlarımız ile bir bütünüz, Ereğli halkı ile bir bütünüz, bizi yolumuzdan hiçbir güç, hiçbir ahlaksız davranış, hak etmediğimiz bir davranış yolumuzdan Ereğli halkına Ak Parti hizmetlerini buluşturmaktan geri kalmayacaktır, yolumuzdan bizleri döndürmeyecektir, biz hizmet için varız. Bunu yapanlar araya girenlerin de yanına kar kalmayacaktır, bunun içinde olanlar, tezgahlayanlar, bunu düşünenler, canla başla çalışan arkadaşlarıma Ereğli halkına saygısızlıktır” dedi.

 

EKŞİ İÇİN GENEL MERKEZE RAPOR

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Uysal, İbrahim Cöbek’in görevden alınma girişimi ile ilgili bir yazı çıkmadığını da belirtti, İbrahim Cöbek’in başkan yardımcılığı görevine devam ettiğini, Fevzi Ekşi için ise hazırlanacak raporun Ak Parti Genel Merkezine verileceğini söyledi.

 

“ERCAN CANDAN İLE YOLA ÇIKTIK

ERCAN CANDAN İLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ”

Ereğli’ye hizmet etmek için göreve geldiklerini hatırlatan Uysal, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan ile yola çıktığını ve onunla yola devam edeceğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Biz göreve çıktığımızda bu hizmetler için varız, kardeşiz dedik. Diğer meclis üyesi arkadaşlarımızın Fevzi Ekşi’nin yanında olacaklarını sanmıyorum, biz bir bütünüz, biz Ereğli için varız. İnsanlar arasında olaylar olabilir ama bunların çözüm yeri vekaleten bırakılan bir yer değildir. Bu makam hesaplaşma makamı değildir. Şunu herkes bilsin hiç kimse sağa sola kıvırmasın Ercan Candan ile ben yola çıktım, Ercan Candan ile yola devam edeceğim, ben onu bunu bilmem. Benim haberim olmadan sinek bile uçmaz”

 

UYSAL’A TAM DESTEK

Polis belediye çevresinde güvenlik önlemleri alırken, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler belediye başkanlık girişinde zabıta ile birlikte yer aldı. Uysal’ın basın toplantısına Ak Partili Belediye Meclis Üyelerinin büyük bir çoğunluğu katıldı, Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği, mahalle ve köy muhtarlarının yanı sıra kalabalık vatandaş topluluğu da Uysal’a destek verdi.

 

CÖBEK MAKAMINDA

Kdz.Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek’in başkan yardımcılığı odası muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri başta olmak üzere vatandaşlar ile dolup taştı. Sonuna kadar yanında oldukları mesajı veren vatandaşlara Cöbek desteklerinden ötürü teşekkür etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL