Magazin Tüm Manşetler

AŞKIN ADI ‘GALATASARAY’ SONU İSE ‘EVLİLİK’

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Galatasaray taraftarı üniversite öğrencisi Saadettin Cengiz (20), kendisi gibi Galatasaray taraftarı olan üniversiteli Hazal Baloğlu (20) için sürpriz evlenme teklifinde bulundu. Arkadaşlarının da yardımını alan Saadettin Cengiz,..

AŞKIN ADI ‘GALATASARAY’ SONU İSE ‘EVLİLİK’

cilgin-asiktan-ilginc-evlenme-teklifi-d7e5r

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Galatasaray taraftarı üniversite öğrencisi Saadettin Cengiz (20), kendisi gibi Galatasaray taraftarı olan üniversiteli Hazal Baloğlu (20) için sürpriz evlenme teklifinde bulundu. Arkadaşlarının da yardımını alan Saadettin Cengiz, Ereğli Galatasaraylılar Derneği balkonundan sarkıtılan ve üzerinde ‘benimle evlenir misin?’ yazan dev afişin altında diz çökerek evlenme teklifi etti.

Çorum Hitit Üniversitesi İktisat Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Saadettin Cengiz, lise yıllarında tanıştığı Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Bankacılık 1. sınıf öğrencisi Hazal Baloğlu ile evlenme kararı aldı. Günler öncesinden plan yapan Cengiz, kendisi ve sevgilisinin tuttuğu Galatasaray takımının taraftar derneğini önünde evlenme teklifinde bulundu.
O, Hazal’ı sinemaya götürdüğü sırada, farklı üniversitelerde okuyan yaklaşık 20 arkadaşı ise Devrim Bulvarı üzerindeki derneğe ait binasının önüne gelerek hazırlık yaptı. Her şeyden habersiz Saadettin Cengiz’in kullandığı otomobille dernek önüne gelen Haza Baloğlu, biranda yanan meşaleler ve arkadaşlarını karşısında görünce şaşırdı.
Sadettin Cengiz, gönlünü kaptırdığı Hazal’ın elinden tutarak, yanan meşalelerin arasına götürdü. Bir otomobilin teybinden ‘Bir şarkısın sen’ şarkısı çaldığı sırada diz çöken çılgın aşık, elinde tuttuğu evlilik yüzüğünü Hazal’a göstererek, ‘benimle evlenir misin?’ dedi.
Sevinçten adeta çılgını dönen Hazal Baloğlu ise ‘evet’ diyerek sevgilisinin boynuna atladı. Genç adam, kendisini görüntüleyen gazetecilere ‘Mutluyuz, herkesi düğünümüze bekliyoruz’ derken Hazal Baloğlu ise heyecandan konuşamadı.
Cadde, biranda yanan meşaleler, atılan maytaplar ve çığlıklar nedeniyle adeta karnaval alanına döndü. Genç çift, çalan müzikle uzun süre dans ettiler.
Sürprizi hazırlayan arkadaşları ise Saadettin ve Hazal’a sarılarak onları tebrik etti. Dernek balkondakiler ‘sarı’, caddede bulunanlar ise ‘kırmızı’ diyerek Galatasaray için tezahüratta bulunuldu.

HAZAL’IN ANNESİ DE ORADAYDI
Yapılan sürpriz evlenme teklifinden haberinin olduğunu söyleyen Hazal Baloğlu’nun annesi Ebru Kuruoğlu, kızının mutluluğuna ortak olduğunu söyledi.
Gazetecilere açıklama yapan anne Kuruoğlu, aileler olarak genç çiftlerin arkasında olduklarını belirterek, “Mutluyuz, hem de çok mutluyuz. Memnun olduk çok gözedi. Allah inşallah tamamına erdirir. Üniversite okuyorlar, bekleyecekler. Önce okul tabi. Aileler olarak arkasındayız. Allah nasip ederse, okulları bitince düğünlerini yapacağız” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL