logo

ALAPLI’DA KORKUTAN YANGIN…

Alaplı eski köprü köprünün altında meydana gelen yangın nedeniyle tüm birimler harekete geçti.
Olay bu akşam 19.00 saatlerinde terminal tarafındaki eski köprünün altında meydana geldi.

Henüz neden çıktığı belli olmayan yangın kısa sürede büyüdü. Yangın internet hatları kablolarına da sıçradı. Verilen ihbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen itfaiye yangını söndürdü. Yangın sırasında ilçenin Karşıyaka Mahallesi’ne verilen elektrik hattı kabloları, İnternet hattı kabloları, su hattı boruları da zarar gördü. İtfaiye ekipleri yangında ısınan kabloları uzun süre soğutma çalışması yaptı. Yangın söndürme çalışmaları sırasında Enerjisa, Dergaz ve belediye ekipleri de olası bir facia karşı hazır bekledi. Emniyet ekipleri köprünün her iki tarafını kısa süreliğine trafiğe kapattı.
Alaplı Başkan Vekili Abdullah Ateş de olay yerine gelerek yetkilerden bilgi aldı.
Burada sıkıntının yıllardır olduğunu ifade eden Ateş; “Yangın çıkan yerde elektrik kabloları, internet kabloları, doğalgaz hattı, su boruları ve çok değerli ana arteller var. Bunları bir an önce çözüme kavuşması gerekiyor. Bu konuda yetkili kurumları göreve davet ediyoruz.”dedi.

Alaplı İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın ise; “Yangın sırasında gördük köprünün altı bütün atık malzemelerle dolu. Bize buranın altında atık malzeme var alın deseler bunu biz aldırırdık. Burada risk adına bir çok şey mevcut. Allah’tan erken müdahalede bulunduk. Büyük bir sıkıntı şuan yok ama bu borusu patladı. Kablolarda da yanıklar var.”dedi.
Yangının söndürüldükten sonra Karşıyaka Mahallesi’ne kısa süreliğine elektrik, su ve internet verilmedi. Emniyet ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx