Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

AKP ‘YAVUZ’ DEDİ

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, AKP genel merkezinin yapmış olduğu çalışmaların sonucunda Alaplı’da Mustafa Yavuz ile yola devam edilmesi konusunda karar verildiğini bildirdi. Uçar, parti binasında gazetecilere yaptığı..

AKP ‘YAVUZ’ DEDİ

genel-merkez-yavuz-dedi

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar, AKP genel merkezinin yapmış olduğu çalışmaların sonucunda Alaplı’da Mustafa Yavuz ile yola devam edilmesi konusunda karar verildiğini bildirdi.

Uçar, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, teşkilatlarda bölünmelere, çatlamalara teşkilat içerisinde huzursuzluğa yol açmaması adına istişare mekanizması kullanılarak, mülakat yaparak, yönetici, belediye başkanları ve milletvekilleri ile görüşülerek tek lise halinde tek vücut kongrelerimizi yapma adına prensip kararı alındığını söyledi.

Genel merkezin tek adayla gidilecek karanına rağmen ‘ben olacağım’ mantığı ile hareket edenlerin bencillik yapacağını ifade eden Uçar, “Ak Parti teşkilatlarımızın kongre ve yeniden yapılanma süreci başladı.1 Eylül itibariyle kongre takvimini başlattık. Hızlı bir şekilde ilerletiyoruz. Üye ve delegeleri tespit ederek belirledik. Önümüzdeki hafta ilk kongremizi Alaplı’da yapacağız. Bu bağlamda kongre süreçleri teşkilatlarımızın yeniden yapılanması daha güçlü, daha dinamik hale gelmesi adına önemli süreçler olarak görüyoruz. Zonguldak ilimizde bir yerel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi geçirdik. Özellikle Alaplı’da hepinizin katkısı ve desteği ile Ak Partini her zaman olduğu gibi Alaplı’da Türkiye ortalamazsının çok üzerinde oy alarak partimizi destek verdiler. Katkı veren bütün teşkilat mensuplarına bu vesileyle teşekkür ediyorum. Burada teşkilat mensubu arkadaşlarımızın çok büyük desteği olmuştur. Özelikle son Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 65.4 gibi bir oy oranıyla Türkiye’de ender sayılacak İlçelerden Alaplı olmuştur. Buda çok önemli bir süreçtir” diye konuştu.

 

GENEL MERKEZ MUSTAFA YAVUZ DEDİ

Uçar, “16 Ekim tarihinde Alaplı İlçemizin kongresini yapacagız. Kongrelerimizin coşkulu ve heyecanlı bir şekilde geçmesi için herkesin destek vermesini istiyoruz. Genel Merkezimiz burada birliğin beraberliğin sağlanması adına teşkilatlarımızda bölünmelere çatlamalara teşkilat içerisinde huzursuzluk yol açmaması adına istişare mekanizmasını kullanarak mülakat yaparak mevcut yönetici, belediye başkanlarına milletvekillerimizle görüşerek adaylarımızı belirlediler. Tek liste halinde tek vücut kongrelerimizi yapma adına prensip kararı alındı. Ebetteki herkes aday adayı olabilir ama genel merkezimizin bir prensip kararıdır hem delege ve kongre seçimlerinin tek liste haline getirilmesi teşkilatlarımızda herhangi bir kırgınlığa dargınlığa yol açmaması adına istişare ederek bu takvimi işlettiler. Netice olarak Genel Merkezimizin yapmış olduğu bu çalışmaların sonucunda Alaplı İlçemizde Mustafa Yavuz kardeşimizle yol devam edilmesi konusunda karar verildi. Önümüzdeki hafta yapılacak İlçe kongremizde Sayın Mustafa Yavuz ile inşallah coşkulu bir şekilde heyecanlı ve Alaplı’ya yakışır bir şekilde yapacağız. Tüm parti mensuplarının Mustafa Yavuz’a destek vermelerini istiyorum.”

 

PRENSİP KARARI ALINDI

“Bunlara rağmen ben varım diye ortaya çıkan arkadaşlarımız burada genel merkezimizin bu prensip kararına aykırı hareket etmiş olacağını anlatan Uçar, “Teşkilatların prensip kararıdır bölünme parçalanma olmaması adına tavsiye kararıdır bütün teşkilat mensuplarımıza böyle bir çalışma içerisinde olduğumuzu biz beyan ediyoruz gelip birisi liste hazırlayıp verirse biz bu listeyi alamayız diyemeyiz. Ama şu gerçeği göz ardı etmemek lazım genel merkez bir çalışma yapıyor bu çalışmanın neticesinde teşkilatın tabanından tavanına kadar bütün kademeleriyle kendine göre bir yöntemle çalışma yapıyor. Bunun neticesinde böyle bir karar veriyor. Bunlara rağmen ben varım diye ortaya çıkan arkadaşlarımız burada genel merkezimizin bu prensip kararına aykırı hareket etmiş olur. Başka bir adayın kazanması ayrı bir olay genel merkezin takdiridir. Bilerine rağmen ille de ben olacağım mantığı ile hareket etmek şu anlama gelir. Bencillik olur başka bir şey olmaz. Ak Partide şu vardı. Ak Parti kademe başkanları ak parti yönetimindeki arkadaşlar görev yaptıkları süre içerisinde yolsuzluk, hırsızlık işleri olmadığı sürece genel merkez teşkilat sahip çıkar. Onun dışında bir değil birden fazla aday çıkabilir. Birden fazla adayda teşkilatları bölüyor, parçalıyor” dedi.

Konuşmaların ardından söz alan eski Belediye ve İl genel meclis üyesi Mehmet Yaman, Kongrede aday olduğunu açıkladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL