Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

31 AĞUSTOS SON GÜN..!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimde milletvekili adayı olmak isteyen memurların en geç 31 Ağustos’ta görevden ayrılma istediğinde bulunmaları gerektiğine karar verdi. YSK, genel seçimlerde aday..

31 AĞUSTOS SON GÜN..!

67297

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimde milletvekili adayı olmak isteyen memurların en geç 31 Ağustos’ta görevden ayrılma istediğinde bulunmaları gerektiğine karar verdi.

YSK, genel seçimlerde aday olmak isteyen hakim ve savcılar, yüksek yargı mensupları, yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elamanları, Yükseköğretim Kurulu üyeleri, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, belediye başkanları, subay ile astsubaylar, siyasi partilerin il, ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek mensupları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklarının yönetim ve denetim kurullarında görev alanların adaylıklarına ilişkin bir karar verdi.

YSK, belirtilen görevlerde bulunan kişilerin en geç 31 Ağustos 2015 saat 17.00’a kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiğine ve görevden ayrılma hükümlerinin uygulanmasına karar verdi. YSK ayrıca, kamu görevlerinden emeklilik dilekçesi verip, aday olacakların emeklilik isteğini belirten dilekçelerini en geç 31 Ağustos 2015 saat 17.00’a kadar vermeleri gerektiğine hükmetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL