logo

3 bin 661 gr uyuşturucu, 449 adet hap, 76 kök kenevir, 6 adet silah…

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı ve Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, il genelinde uyuşturucu madde kullanan, satan, imal eden şahıslara yönelik düzenlenen 93 operasyonda, 166 şahıs yakalanarak işlem yapıldı.

Narkotik Madde Arama köpeği DARK ile yapılan aramalarda, 3 bin 661 gram uyuşturucu ve uyarıcı madde, 449 adet uyuşturucu ve uyarıcı hap, 8 bin 510 TL suçtan elde edilen para, 76 kök kenevir, 6 adet silah ve 66 adet mermi ele geçirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “İçişleri Bakanlığı koordinesinde, “En iyi Narkotik Polisi : Anne” projesi kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak 2021 yılı içerisinde 731 vatandaşa bilgilendirme yapılmıştır. 4 Mayıs 2021 gününden itibaren İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Yeşilay (YEDAM) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordineli bir şekilde; gençleri uyuşturucu maddelerden uzak tutmak ile ilgili konularında hız kesmeden eğitimlerini sürdürmekte, pandemi (covid-19) sürecinden dolayı bu faaliyetler bilgisayar ortamında uzaktan erişim yöntemi ile yapılmakta, üç günlük süre içerisinde beş ayrı etkinlikte konusunda uzman personellerce ÖĞRETMENLERİMİZE ve ANNELERİMİZE eğitimler verilmekte, bu eğitimler il merkezinde; Mithatpaşa İlkokulu, Uzunmehmet Özel Eğitim Uyg.Mrk, Zonguldak İlkokulu, Toki Yenimahalle İlkokulu/Ortaokulunda görev yapan öğretmenlerimize verilmiş olup planlama dahilinde diğer okullardaki öğretmenlerimize de bilgilendirmeler yapılacaktır” denildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.