Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

ZONGULDAK’IN AĞABEYİNDEN HASTANE YERİNİ İSTEDİLER..!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde oluşturularak Ankara’ya giden heyetin,  Karadeniz Ereğli eski Devlet Hastanesi alanın Bülent Ecevit Üniversitesi’ne devir edilmesi yönünde görüşmeler yaptığı bildirildi. Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi..

ZONGULDAK’IN AĞABEYİNDEN HASTANE YERİNİ İSTEDİLER..!

ankara-ya-gittiler-o-yeri-istediler-7yst7

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde oluşturularak Ankara’ya giden heyetin,  Karadeniz Ereğli eski Devlet Hastanesi alanın Bülent Ecevit Üniversitesi’ne devir edilmesi yönünde görüşmeler yaptığı bildirildi.
Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, Kdz.Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atilla Akar, Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, Pazarcılar Esnafı ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Fehmi Taşkın, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Murat Cebesoy, Marangozlar, İnşaat, Mobilya Ağaç İşleri ile Uğraşanlar Odası Başkanı Metin Yüksel, Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Şakir Başol, Ereğli Kent Konseyi Başkanı Noyan Keskin, Ereğli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kelafet Kooperatifi Başkan Yardımcısı Kemal Özer, Murahhas Aza Nihat Öztürk, Denetim Kurulu üyesi Yücel Oktay, Denetim Kurulu Üyesi Kamil İşgören’in aralarında bulunduğu Ereğli heyeti, Ankara’da çeşitli temaslarda bulunduğu belirtildi.
Heyetten yapılan yazılı açıklamaya göre,  İlk ziyaretin AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’a gerçekleştiği ifade edildi.
Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesinin eski yerinin bulunduğu alanın Bülent Ecevit Üniversitesi’ne fakülte yapılmak üzere devir edilmesine ilişkin AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan talepte bulunduğu dosyalar verdiğini hatırlatan Ereğli Esnaf Kefalet Kooperati Başkanı Hikmet Tezel, Toptan’dan destek istedi.
İlçenin ekonomik ve sosyal gelişimine ciddi katkı sağlayacak yeni fakültelerin ilçeye mutlaka kazandırılması gerektiğini hatırlatan Tezel şunları kaydetti:
“Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesinin eski bulunduğu alandaki arsalarının fakülte yapılmak üzere Bülent Ecevit Üniversitesi’ne devri konusunda Milletvekilimiz Ercan Candan ve Ereğli Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal, Başbakana bir dosya sundu. İlçemizin ekonomik ve sosyal gelişmesine bu süreç bizler için oldukça önemli bir konu. Halkımız da bunu çok istiyor. Bölgemizin gelişmesine katkınızı biliyoruz bu konuda sizlerin de desteğini ve katkılarını bekliyoruz.”
Milletvekili Ercan Candan’ın da bu konuda çaba içerisinde olduğunu belirten Toptan ise birlik ve beraberlik içerisinde bu talebi olumlu noktalara taşımak istediklerini söyledi. Toptan, Zonguldak’ın en büyük sorununun, meselelerine yeterince sahip çıkamayışı olduğnu belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL