Genel Gündem Tüm Manşetler

YOL GÖÇTÜ

Kızılcapınar Barajı’ndan Kdz.Ereğli’ye gelecek içme suyu isale hattı çalışmalarının devam ettiği Süleymanbeyler Köyü Subaşı mevkisinde yaşanan toprak kayması nedeniyle 3 apartman boşaltıldı.   Kdz.Ereğli Belediye Başkan Vekili Reşat Latif, belediye..

YOL GÖÇTÜ
yol-goctu-vatandas-panik-yasadi---

Kızılcapınar Barajı’ndan Kdz.Ereğli’ye gelecek içme suyu isale hattı çalışmalarının devam ettiği Süleymanbeyler Köyü Subaşı mevkisinde yaşanan toprak kayması nedeniyle 3 apartman boşaltıldı.

 

Kdz.Ereğli Belediye Başkan Vekili Reşat Latif, belediye yetkilileri ile toprak kayması nedeniyle çalışmalar duran alanda incelemelerde bulundu.

 

LATİF OLAY YERİNDE İNCELEMEDE BULUNDU

Vatandaşların yaşanan toprak kayması ve iş makinasının çalışmasını deprem oluyor sanarak binaları boşalttığını belirten Latif yaptığı açıklamasında, “Kızılcapınar’dan ilçemize gelecek olan içme suyu için isale hattı çalışmaları sırasında söz konusu alanda toprak kayması yaşandı. Geldik olay yerinde incelemelerimizi yaptık, müteahhit firma ile görüştük ve alınması gereken önlemler belirlendi. Yaklaşık 100 metrelik alanda yaşanan toprak kaymasının önüne betonlama yapılarak geçilecek bunun için de çalışmalara hemen başlandı. Vatandaşlarımız gerek heyelanın gerekse iş makinasının gürültüsü nedeniyle tedirgin olup evlerini boşaltmışlar. Yine iş makinası çalışırken bazı noktalarda sarsıntılar olmuş, halkımızın tedirginliğinin ortadan kalkması için tüm önlemleri alınmıştır” dedi.

 

UYSAL EKİPLERİ YÖNLENDİRDİ

Köy Muhtarı Eyüp Marangoz ise Subaşı Mahallesi’nde dar bir sokakta devam eden çalışmalar sırasında yaşanan toprak kaymasının endişe yarattığını söyledi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ı aradığını ve kendisinin şehir dışarısında olduğunu söylediğini ancak belediye ekiplerini anında olay yerine yönlendireceğini söylediğini belirten Marangoz, “Sağolsun Başkanımız belediye başkan vekili ve yardımcılarını, konu ile ilgili tüm ekipleri buraya anında yönlendirdi. Belediye Başkanımız, belediye başkan yardımcılarımız, daire müdürlerine teşekkür ediyoruz. 500-600 metre borular gelirken dar bir sokağa girildi sağ ve solunda apartmanlar olunca bir toprak kayması yaşandı. Sorunun çözümü için incelemeler yapıldı kararlar alındı. Söz konusu alanda bir betonlama gerçekleştirilecek ve çalışmalar yeniden başlayacak. Jandarmayı da aradık. Kaymakamımız bizimle yakından ilgileniyor hemen hemen hergün arıyor, desteğini sağlıyor, kendisine şükranlarımızı sunuyoruz, kendisini çok seviyoruz. Halk ile müteahhiti arasında istenmeyen olaylar olmaması için jandarmayı aradık, incelemeleri yaptılar, burada herhangi bir tartışma dahi olmaksızın jandarma da gerekli önlemleri aldı. Göçme yaşanınca halk burada deprem mi oluyor diye tedirgin oldu, herkes sokağa çıktı” dedi.

 

KAYMAKAMA TEŞEKKÜR

Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay’a da desteklerinden ötürü teşekkür eden köy muhtarı Marangoz, “Sağolsun kendisi hemen hemen hergün bizleri arıyor ve çalışmaların ne durumda olduğunu soruyor. Köy halkı olarak bizlerin her zaman yanında duruyor, kendisine şükranlarımızı sunuyoruz, köylümüz onu çok seviyor” sözleri ile konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL