Genel Gündem Siyaset Tüm Manşetler

YİNE OLMADI

Demokrat Parti (DP) ilçe yönetimi, Kdz. Ereğli Belediye Başkan adaylığına gösterilen Ertan Gümüş Akça’nın istifa etmesinin ardından toplanmış ve  belediye meclis adaylarının da katıldığı toplantıda yapılan  durum değerlendirilmesi sonucunda Aslan Keleş’in üzerinde görüş..

YİNE OLMADI

sesli-toplanti2

Demokrat Parti (DP) ilçe yönetimi, Kdz. Ereğli Belediye Başkan adaylığına gösterilen Ertan Gümüş Akça’nın istifa etmesinin ardından toplanmış ve  belediye meclis adaylarının da katıldığı toplantıda yapılan  durum değerlendirilmesi sonucunda Aslan Keleş’in üzerinde görüş birliğine varıldığı öğrenildi. 

28 Şubatta bir açıklama yapan İlçe Başkanı Hikmet Öztürk,   Ertan Gümüş Akça’nın istifasını ilçe seçim kuruluna bildirdiklerini söyelmişti. Öztürk, istifanın ardından toplandıklarını ve son gelişmelere göre A ve B planlarını devreye sokmak için görüşme içinde olduklarını belirtirken  “Her kararı arkadaşlarımızla birlikte alacağız” demişti. 

 

1 Mart Cumartesi günü saat 10.45’de ise “Aslan Keleş’i mi aday gösteriyorsunuz?”sorusu üzerine “Büyük ihtimalle olabilir” yanıtı veren Hikmet Öztürk’e “Neden Murat Sesli değil?”diye soruldu. Öztürk, Murat Sesli’nin bir kaç gün önce seçim otobüsü almak ve bazı eğitim çalışmalarına katılmak üzere şehir dışına çıktığını ve kendilerini 28 Şubat’ta telefonla arayarak adaylık için gerekli olan evraklar arasındaki sabıka kaydını almakta sorun yaşadığından dolayı  aday olamayacağını bildirdiğini ve bu nedenle yeni aday arayışı içinde bulunduklarını kaydetti. 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL