Spor

YILIN HOCASI OLDU, KELLESİ VURULDU..!

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Ligde mücadele eden Alaplı Belediyespor’da antrenör değişikliğine gidildi. Bu sezon 2 kere kongre yaparak yönetimde fazla değişiklik yapmayan Alaplı Belediyespor’da yeni Başkan Serdar Akyol ilk icraatını..

YILIN HOCASI OLDU, KELLESİ VURULDU..!

GÖKMEN-BAŞOĞLU

Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Ligde mücadele eden Alaplı Belediyespor’da antrenör değişikliğine gidildi.

Bu sezon 2 kere kongre yaparak yönetimde fazla değişiklik yapmayan Alaplı Belediyespor’da yeni Başkan Serdar Akyol ilk icraatını 6 sezondur takımı birçok yokluğa rağmen başarıdan başarıya koşturan Antrenör Gökmen Başoğlu’nu görevden almakla yaptı.

Başoğlu döneminde yönetimsel sorunların yanında çoğu kez maddi sıkıntıları ile gündeme gelen Alaplı Belediyespor tüm imkânsızlıklara rağmen yakaladığı oyuncu pörtfeyi ve başarıları ile camiada öne çıkan takımlar arasında yer aldı.

Yılın Antrenörü olarak bilinen Gökmen Başoğlu’nun gayreti ve çabası ile Alaplı Belediyespor 6 yıllık süreçte 2 kez Süper Amatör Lig Play Of Şampiyonluğu, 2 kez Süper Amatör Lig Play Of Finali yaşarken tarihinde ilk kez U-19 Liginde Ereğli Şampiyonu olarak Zonguldak’ta Alaplı’yı temsil etmişti. 2 kez yerel basın tarafından yılın antrenörü de seçilen Başoğlu’nun ‘Yılın Antrenörü’ seçildiği sezonda görevden alınmasının tamamen siyasi bir karar olduğu belirtiliyor.

UYSAL GETİRİLDİ..!

Yılın Antrenörü Gökmen Başoğlu’nun siyasi bir karar ile görevinden alınmasının nedeni kısa süre sonra anlaşıldı. 2015-2016 futbol sezonunda henüz Süper Amatör Lig Antrenörlüğü bulunmayan ve henüz amatör liglerde bir şampiyonluk tecrübesi dahi bulunmayan Alaplı Belediyespor’un Alt Yapı Antrenörü ve A Takım Yardımcı Antrenörü Murat Uysal göreve getirildi. Uysal aynı zamanda Alaplı Belediyespor İtfaiye Müdürlüğü’nden alınarak Alaplı Şehir Stadının Sorumlusu olarakta atandı.

Siyasi olarak alındığı düşünülen bu karar neticesinde 2015-2016 futbol sezonunda Alaplı Belediyespor’un küçülme kararı aldığı ve ligde kalma hedefi koyduğu edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Oysaki daha en son yapılan kongre sonrası çiçeği burnunda Başkan Serdar Akyol “Her amatör futbol takımının hayali profesyonel lige çıkarak orada mücadele etmektir. Önümüzdeki sezon iyi bir takım oluşturarak ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Biz yıllardır futbolun içinde olan insanlarız.  Başarıya açız ve 3. lig bizim en büyük hedefimiz” demişti.  

Bilindiği üzere Alaplı Belediyespor’un başına getirilen Murat Uysal’ın akrabası Alaplı Belediyesinde CHP’den Meclis Üyeliği yapıyor. CHP İl Genel Meclis Üyesi ve Alaplı Belediyespor’un yeni başkanı Serdar Akyol’un yeni sezon için alacağı kararlar kamuoyunca merakla bekleniyor..!

1004555_680405605405376_3907169460378340500_n

YORUMLAR (3)

  1. alaplili diyorki:

    Bu murat uysal degilmi iki su alamayan insandan baskanmi olur diyen ne degistide bu ödül ona verildi itfaiyeden neden ayrıldığı anlaşılan uysal benim ağırlığım var gökmen gidecek ben gelicem dedi ve dediğini yaptı helal olsun murat uysal

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL