Genel Gündem Magazin Tüm Manşetler

YEREL SANATÇILARLA DEVAM!..

Zonguldak Ereğli’sinde, ilçe belediyesi tarafından ilki düzenlenen Uluslararası Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliği ünlü ses sanatçısı Ferhat Göçer’in verdiği konserle son buldu. Çeşitli ülke topluluklarının da katılarak..

YEREL SANATÇILARLA DEVAM!..

28855-3396417499

Zonguldak Ereğli’sinde, ilçe belediyesi tarafından ilki düzenlenen Uluslararası Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliği ünlü ses sanatçısı Ferhat Göçer’in verdiği konserle son buldu.
Çeşitli ülke topluluklarının da katılarak içinde onlarca etkinlik programının yer aldığı 3 günlük şenliklerin son akşamında, Uzunkum Caddesi Erdemir Ofis Binası yanındaki alana kurulan ana sahnede, yerel ve ulusal sanatçılar konser verdi.
Son aylarda yaptığı ‘güncel’ müzik şovları ile dikkat çekerek ilçenin yerel değeri arasında gösterilen ‘Sazdan Adam’ topluluğu, alanı dolduran yaklaşık 8 bin kişiye unutulmaz anlar yaşattı.
Gurubun solisti Ferhat Akman, söylediği şarkılarla göz doldurdu. Her yaştan katılımcısı olan gurup üyelerinin enstrüman hakimiyetleri ise alkış aldı.

YEREL SANATÇILARLA DEVAM!..
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, konser sonrası çıktığı sahnede yaptığı konuşmada, Sazdan Adam gurubundan övgüyle bahsetti. Uysal, sonraki yıllarda da devam edeceğini belirttiği şenliklerde, yerel sanatçılara ağırlık verileceğini hatırlatarak, “sizleri memnun etmeye devam edeceğiz. Her zaman sizleri dinleyip sizlerle karar vereceğiz. Gördüğünüz gibi, kendi değerlerimiz Sazdan Adam, sizleri nasılda eğlendirdi. Memnun musunuz? Her sene Sazdan Adam’ı çağıralım mı? Bunlar bizim çocuklarımız. Turkuaz ve diğer guruplarımızda Ereğli’nin yerel değerlerine, kendi çocuklarımıza her şenliğimizde sahneye çıkartacağız. Biz de, Ereğli Belediyesi olarak onlara destek vereceğiz” diye konuştu.
Konuşma sonrası takdim edilen çiçeğin ardından; Başkan Uysal ve gurup üyeleri, cep telefonu kamerası kadrajına seyirciyi de alarak ‘öz çekim’ yaptı.

NOKTAYI FERHAT GÖÇER KOYDU
Uluslararası Karadeniz Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliği’nin finalinde sahne alan sanatçı Ferhat Göçer ise alanı dolduran binlerce kişiye unutulmaz anlar yaşattı. Adeta müzik ziyafeti çektiren Göçer, sahnede kaldığı 1,5 saat boyunca albümlerinde yer alan şarkıları, hayranları için seslendirdi.
Geçirdiği trafik kazası sonrası genç yaşta hayatını yitiren şarkıcı Barış Akarsu’yu da unutmayan Göçer, Akarsu’nun ün yapmasında etkili olan Cem Karaca şarkısı ‘Islak Islak’ı, binlerce kişiyle birlikte söyledi.
Sanatçı Ferhat Göçer’in bu tutumu, büyük alkış topladı.
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, sahneye gelerek sanatçıya teşekkür etti. Uysal, “bu gece bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Ferhat beyi tebrik ediyoruz. Çok güçlü bir ses. O’nu aramızda görmekten çok mutluyuz” dedi.
Ferhat Göçer ise organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, “ümit ediyorum ki bunların sayları artar. Birlik beraberlik içerisinde bu coşkuyu her daim Ereğli yaşar. Ereğli’nin coşkusunu Türkiye biliyor. Ben sanatçı arkadaşlarımla konuşuyorum, burada verdikleri her konserden mutlu bir şekilde ayrıldıklarını söylüyorlar. Çok güzel bir enerjiniz var. Yüreğinize sağlık” diye konuştu.
Şenlik, konser sonrası yapılan havai fişek gösterisi ile son buldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL